İ

ptallerle dolu bir yaz mevsimini geride bırakmak üzereyken peşi sıra açıklanan yeni sezon programları yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. Bugün ajandamızı elimizi alıp Salon İKSV konserleri ile doldurmaya başlamışken Zorlu PSM‘den neredeyse tüm sezona bedel bir festival duyurusu geldi. Böylece 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’nin dört bir yayına yayılacak “MIX – Seslerarası Bir Deneyim” isimli nur topu bir festivalimiz oldu!

Geride bıraktığımız bir ayı aşkın sürede bir çok festival ve konserin iptali ile karşılaştık. Babylon ve Salon İKSV‘nin yeni sezon programlarına baktığımızda (Zorlu PSM’nin programı da 6 Eylül’de duyurulacak) bu durumun bir miktar geride kaldığını düşünebiliriz. Fakat bu iki mekanın da yeni sezon öncesi programlarını oluşturmakta her zamankinden daha da çok zorlandığı aşikar. Tüm bunun yanında Zorlu PSM, aslında bir süredir adımları atılmaya çalışılan fakat bu denli büyüklüğe ulaşamayan yerli isimlerin ağırlıkta olduğu festival fikrini hayata geçirdi.

Mekan içinden mekanın çıktığı Zorlu PSM’deki Ana Tiyatro, Drama Sahnesi, Studio, Meydan Fuaye, VIP Lounge, Sky Lounge ve PSM Amfi’ye yayılacak festival, bizlere yerli isimlerden ‘taş gibi bir line up nasıl yapılır’ı göstermiş oldu. 30 Eylül ve 1 Ekim olmak üzere iki güne yayılacak “MIX – Seslerarası Bir Deneyim“in programında; Ceza‘dan BaBa ZuLa‘ya, Mode XL‘den Sattas‘a, Hey! Douglas‘tan Taksim Trio‘ya Erdal Erzincan‘dan Büyük Ev Ablukada‘ya yerli sahnemizin bir çok gurur duyduğumuz projesinin yanı sıra Oi Va Voi, Che Sudaka gibi önemli yabancı sanatçılar da yerini alacak.

Kurulacak plak pazarı, bit pazarı ve sergilerle müzikseverlere tam bir festival ortamı sunacak “MIX – Seslerarası Bir Deneyim“in biletleri çok yakında Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden satışa çıkacak.

Görmeden inanmam diyenleri buraya alabiliriz.

Baktıkça içimizi açan festival programına geniş geniş bakmak isteyenlerle aşağıda buluşalım.

30 Eylül – Cuma

Ana Tiyatro

Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt
Che Sudaka
Sattas
Hey! Douglas

Drama Sahnesi

Ayşe Tütüncü & Emre Karabulut Dörtlüsü

Studio

She Past Away
The Ringo Jets
In Hoodies

Meydan Fuaye

Neophon Ensemble: Welcoming Maqam
1 Ekim – Cumartesi

Ana Tiyatro

Oi Va Voi
Ceza
E.Y.P.I.O ve Burak King
Luxus

Drama Sahnesi

Ahmet Aslan
Taksim Trio
Erdal Erzincan
Niyazi Koyuncu
Ahmet Ali Arslan
Gökçe Kılınçer

Studio

Gaye Su Akyol
Baba Zula
Kolektif İstanbul
Mode XL

1