Y

az mevsimini yarıladık. Yavaş yavaş yüzümüzü sonbahara dönüyoruz. Nitekim İstanbul Caz Festivali de yarın bitiyor. Mevsime dair pek bir beklentimiz kalmadı. Gözümüz kulağımız artık elde avuçta kalan birkaç mekanın yeni sezon programında. Bu konuda pek çok sürprize gebe olan Zorlu PSM, yeni sezon programındaki ilk ismi duyurdu; Tom Odell.

Festival kıtlığı yaşadığımız, elde avuçta ne varsa sıkı sıkı sarıldığımız bir dönemden geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl yaşanan onca olaydan sonra kültür sanat sahnesinde yeni sezon hazırlıklarının nasıl gittiği, hangi isimlerle karşımıza çıkacakları büyük bir merak konusu. Bu noktada tekil konserlerde PJ Harvey, Damien Rice, Patti Smith, Sigur Ros gibi değerli isimlere sahnesini açan Zorlu PSM, yine en büyük umudumuz. Nitekim kendileri bugün yeni sezondan ilk konserleri olan Tom Odell’i duyurdu.

2015 yılında Life Park‘ta One Love Festivali‘ne konuk olan Tom Odell, böylelikle araya yeni bir albüm sıkıştırdığı iki senelik zaman diliminin ardından yeniden İstanbul’da sahne alacak. Bize göre kendisi One Love’da “One Hit Wonder” olmadığını ispatlamıştı. Nitekim hemen sonra yayımladığı “Wrong Crowd” albümü de bu durumu fazlasıyla destekliyor. Şimdilerde festival yapsak headliner olacak popülerlikteki Tom Odell, 23 Eylül‘de Zorlu PSM Ana Tiyatro‘da “Sahne Üstü Ayakta” konser düzeniyle karşımızda olacak.

Kendisini Kevin Spacey‘in rol aldığı son albümünden “Here I Am” şarkısının video klibiyle beklemeye başlıyoruz.