H

azır havaların yağmurlu olmasını da fırsat bilerek yüzümüzü sonbahara döndüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz. Tamam, tamam felaket tellallığı yapmıyoruz. Amacımız kültür sanat sahnesinde yeni sezonun kapıda olduğunu vurgulamak. Bunu da elimiz boş yapmamak. Nitekim bugün Zorlu Performans Sanatları Merkezi, yeni sezon programında yer alan isimlerden ilk duyurusunu yaptı.

Her yeni sezonda hem etkinlik çeşitini hem de sayısını arttırarak pek çok kültür sanatın en uğrak noktalarından birine dönüşen Zorlu PSM, merakla beklediğimiz yeni sezonunda ağırlayacağı isimlerden bazılarını açıkladı. Yeni sezonun programında pop listelerinin son zamanlarda ilgi çeken ismi Alice Merton’dan, bir klasik olan Ghost filminin müzikaline; en özgün metal gruplarından Empyrium’a; efsane bas gitarist Victor Wooten’dan, 8 yıl aradan sonra ilk defa dünya turnesine çıkan müzik dehası Imogen Heap’e kadar pek çok isim yer almakta.

Programdaki diğer isimler ise şöyle; Damien Jurado, Jax Jones, Erlend Øye & La Comitiva, Kruder & Dorfmeister, Niyaz: The Fourth Light Project, Matrixmann, Ihsahn, Anna Maria Jopek, Chloe’s ‘Endless Revisions Show’, Pain of Salvation, Mark Kozelek 0f Sun Kil Moon, Konstantin Sibold, Vitalic (Live), Victor Wooten Trio feat. Dennis Chambers & Bob Franceschini, Chelina Manuhutu, Charlotte De Witte, Jazzanova Live Feat. Paul Randolph, Jonas Kopp, Tamino, Celui Qui Tombe, Rodrigo Amarante, Ana Popovic, Labyrinth Showcase, God Is An Astronaut, Solstair, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı in Concert, Mark Broom, Sam Paganini, Flava D

Farklı müzik türlerini bir çatı altında toplayan MIX Festivali, 16 – 17 Kasım tarihlerinde; müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturan Sónar Istanbul ise 8 – 9 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.