Y

ıllardır Babylon’un ahalisi, Salon’un ev misafirliği ile eş, dost, tanıdığın bol olduğu mekanlarda müzik dinlemeye alışığız. Yalan yok, bu durumu fazlasıyla da seviyoruz. Hiç elimizden kayıp giden, değerini bilmediğimiz mekanlar muhabbetini de açmadan dikkatleri hali hazırda sağlam programı ve geniş yelpazeli müzik çeşitliliği bizleri selamlayan Zorlu PSM çatısı altındaki Studio‘ya çevirmek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl açılışını yapan, bu sezon da artan kapasitesi, yeni eklenen ışık dekorasyonu ve sağlam ses sitemiyle evrimini sürdüren Studio‘nun yakın dönen takvime bir göz atalım istedik

Halloween Party – Bloody Techno by Rob Hes-Stiv Hey // 28 Ekim Cumartesi

Kanlı ve teknolu bir Halloween partisi isteyen? Elektronik müzik hükümdarlığında kendi tekno kalelerini inşa eden Rob Hes ve Stiv Hey, 28 Ekim‘de Zorlu PSM Studio‘da ziyaretçilerini kendi topraklarında ağırlayacak. Gecenin açılış seti Elif Tanverdi‘den gelecek.

Halloween partisi biletleri burada.

Baths

BATHS // 3 Kasım Cuma

Will Wiesenfeld‘in içindeki sonsuz öğrenme ve üretme tutkusuyla beslediği bir ‘dev’e benzetebiliriz alternatif elektronik pop projesi BATHS‘i. Kendi kendine öğrendiği müzik aletlerini, çok yönlü ses kurgusu ve özgün altyapılarla destekleyen Wiesenfeld, şimdilik arşivinde sadece apolet gibi omzunda taşıdığı “Obsidian” albümünü barındırıyor. Bugünlerde peşi sıra yayımladığı “Yeoman” ve “Out” teklileri ile çıktığı yeni yolculuktan paylaşımlar yapan BATHS‘in katmanlı müziğiyle tanışmak isteyenler 3 Kasım Cuma akşamı rotasını Zorlu PSM Studio‘ya çevirsin. Gecenin açılışından Mind Shifter ve Kim Ki O sorumlu olacak.

Baths biletleri burada.

Portico Quartet // 4 Kasım Cumartesi

Şu sıralar Londra sokaklarını grime, şehrin loş ışıklı performans mekanlarını ise modern caz müziği doldurmakta. Portico Quartet, David Bowie’nin son albümünde müziğin geleceği olarak miras bıraktığı modern cazı pelerin olarak sırtına geçirmiş sayılı gruplardan. School of African and Oriental Studies‘te (SOAS) etnomüzikoloji okurken kurulan Londralı grup; Jack Wylie (soprano, tenor saksafon), Duncan Bellamy (davul, hang), Milo Fitzpatrick (kontrbas) ve Keir Vine (klavye, hang)’dan oluşuyor. Ağustos ayında yayımlanan “Art in the Age of Automation” ile birlikte arşivinde beş albüm bulunduran (biri Portico adıyla çıktı) Londralı dörtlü, modern caz çatısı altında folk, ambient ve synthpop’a uzunan performanslarıyla 4 Kasım Cumartesi akşamı Zorlu PSM Studio‘da yerini alacak.

Portico Quartet biletleri burada.

Roni Size // 18 Kasım Cumartesi

Bir Bristol efsanesi ile karşı karşıyayız. Massive Attack, Tricky, Portishead ile adı konulan Bristol Sound’unun ilk temsilcilerinden birisi Roni Size. Hip hop, soul, funk ve Jamaika köklerinden gelen reggae ile şehrin duvarlarına işleyen elektronik alt yapıları birleştiren Roni Size, kurduğu Reprazent kolektifinin ortak ürünü “New Forms” albümü ile 1997 yılında Mercury ödülüne layık görüldü. Roni Size için, 20 yılda pek çok elektronik müzik alt türüne ham madde olan drum’n bass’ın yılmayan savaşçısı desek yanlış olmaz. Geçtiğimiz yıl uzun soluklu partneri DJ Krust ile “Past & Present” isimli bir albüm yayımlayan Roni Size, Bristol şehrinin kutsal seslerini 18 Kasım Cumartesi gecesi Zorlu PSM Studio‘ya taşıyacak.

Roni Size biletler burada.

Borns

Børns // 29 Kasım Çarşamba

En baştan söyleyelim Børns‘u gelecekte ülkemiz sınırları içerinde 750 kişilik bir mekanda dinleme şansımız olmayacak. “10,000 Emerald Pools” teklisiyle başlayan, “Candy” EP’siyle devam eden ve “Dopamine” albümüyle star olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Børns, New York’un karanlık ve melankolik yaşamından sıyrılıp Los Angeles’ın ışıltı saçan atmosferinde kendini bulan sanatçılardan. Şimdilerde bir trambolin üstünde en iyi zıplayışını yapmaya hazırlanıyor. Geniş vokal yelpazesiyle glam rock, disco, funk ve pop arasında salınımlar yapan Børns, Ocak 2018’de yayımlanacak ikinci stüdyo albümünün ardından muhtemelen kocaman mekanlarda binlerden oluşan kalabalıklara seslenecek. Geleceğin yıldız adayı için “Onun kariyerinin ilk zamanlarını bilirim.” deme fırsatını kaçırmak istemeyen, 29 Kasım Çarşamba akşamı Zorlu PSM Studio’da yerini alsın.

Børns biletleri burada.

Beardyman // 2 Aralık

Beardyman için tek kişilik dev orkestra desek kimse gelip ama tuşlular eksik kalmış, vurmalılarda bu yok demez. Çünkü Londra doğumlu Beardyman’in ağzıyla çıkaramacağı ses yok. Hip-hop, pop, funk, drum’n bass rock klasiklerini beatbox yeteneğiyle birleştirerek yaratıcılık sınırlarını zorlayan mash-up’ler ortaya çıkaran Beardyman, aynı zamanda güçlü mizah anlayışla eşsiz performanslara imza atıyor. Şapkasından drum’n bass, dubstep, breakbeat, trance, techno renki tavşanlar çıkarmayı seven Beardyman’in 2 Aralık Cumartesi gecesi Zorlu PSM Studio’daki düzen bozan şovunu deneyimlemekte fayda var.

Beardyman biletleri burada.