Her ne kadar müzik sahnesinde Doğu ezgileri değerini her geçen gün arttırsa da kulağımız Batı’ya dönük kaldığından yeni sesleri hep aktarmalı olarak duyuyoruz. Hal böyle iken algımızı genelden birazcık uzaklaştırıp Güney Afrika’ya çeviriyoruz. Karşımızda “Slow Motion” isimli EP’lerinden yeni single’ları “It’s All The Same”i şahane bir video klip eşliğinde bizlerle paylaşan alternative/rock grubu Zebra & Giraffe var!

Yönetmen Trevor Calvery, fotoğrafçı/sanat yönetmeni Elsa Bleda ve grubun frontman’ı Greg Carlin‘in iş birliği ile hazırlanıp Trevor ve Tristan Holmes tarafından çekilen “It’s All The Same” video klibinde, ülkenin ufak barlarında, çoğu zaman sadece kendisine çalan yalnız bir müzisyenin hayatına dahil olan bir aşk hikayesine tanık oluyoruz. Klipteki tren sahneleri Johannesburg’dan Matjiesfontein’a ve Cape Town’dan Fish Hoek şehrine giderken çekilmiş. Aktör Adam Heyns ve Elsa Bleda’nın rol aldığı klip, hem yakın çekim detaylarında hem de Güney Afrika’nın kırsalını kadraja aldığı geniş açılarda bir çok güzel sahne içermekte.

Elsa-&-Adam-1

13 Kasım’da yayınlanacak Zebra & Giraffe’ın “Slow Motion” EP’sinden önce “It’s All The Same” single’ı ile tanışıp “keşke orada olsak” dedirten video klibini izlemek isteyenleri aşağıya alalım.

Biz Zebra & Giraffe’ı çok sevdik, takip edelim diyenlere;

Facebook | Twitter | YouTube