B

eyoğlu kültür sanat cephesinde savaşmaya devam eden sayılı mekanlardan biri garajistanbul, 10. yılında yanına Play Tuşu‘nu da alarak seni sezona topuyla tüfeğiyle giriş yapıyor. Mekanın coşkuyla dalgalanan yeni bayrağında ise artık garajistanbul değil, sadece “Garaj” yazacak. 

Kültür sanat sahnesinin var olan durumu hakkında uzun uzun cümleler yazmaya gerek yok. Bir zamanlar Beyoğlu çok başkaydı, artık değil. Tekrar olacak mı? Bir şeyler yapmadıkça hayır. Peki ne yapılıyor? Salon dışında koca Beyoğlu’nda sanatçıların ve müzikseverlerin başını sokacağı bir elin parmakları kadar mekan varken Garaj, ben buradayım diye bizlere sesleniyor. Bunu da uzun süredir kültür sanatın önemli oyuncularından biri olan Play Tuşu’nu yanına alarak yapıyor.

Ne var Garaj‘da peki? Bir kere yeni sezona 8 Eylül‘de İskandinav Jens Lekman ile başlıyorlar. Sonrasında Soulwax’in kabin ekibi 2manydjs, İngiliz rockçı beşli The Horrors, İstanbul kültür sanat sahnesinde mihenk taşı olan Sun Ra Arkestra, rock’n’roll kokan Black Lips ve buralara ilk kez gelecek olan elektronik müzik adamı Andy Stott ile liste devam ediyor. Daha bunlar gibi birçok isim var programda. Biz sözü çok uzatmadan sizi aşağıdaki afişe alalım.

Bu arada konser biletleri 10 Ağustos Perşembe gününden beri satışta. Haberiniz olsun.

Garaj_2017_Line-Up_IG_03