2

016’nın son demlerini yaşadığımız bugünlerde yılın müzik değerlendirmeleri yavaş yavaş gelmeye başladı. Müzik adına verimli bir yıldı sözü yılın mottosu oldu. Coğrafyamızın bizden bu yıl götürdüklerini hazmetmek kolay olmazken yerli sahneden gelen yeni atılımlar akıl sağlığımızı yatıştırdı. Bu yılın yükselen seslerinden biri de Boğaziçi Üniversitesi’nde tanışıp yollara düşen 4 yetenekli müzisyenden geldi. İlk EP’leri Yola Çıktık‘ı 5 Aralık‘ta yayımlayan Pagos, yılın bize bıraktığı güzel şeyler listemize eklendi.

Etkileyici gitar riff’leri ve güçlü vokalleri ile Pagos, 5 şarkıdan oluşan blues rock esintili ilk albümü Yola Çıktık‘ı Arpej Yapım etiketiyle yayımladı. Vera grubundan Arel Koray Nalbant’ın prodüktörlüğünde gerçekleşen albümün enstrüman kayıtları İTÜ MİAM’da tamamlandı. Grubun vokal kayıtları ise Boğaziçi Taşoda Stüdyosu’nda alındı. Grup şarkıların mix ve düzenlemesinde Arel Koray Nalbant ile, master sürecinde ise Sage Audio’dan Steve Corrao ile çalıştı.

Albümden gelen ilk klip ise “Tükürdüm Ateşe” oldu. Gökhan Yerebakmaz yönetmenliğinde Atölye Gri’de bir performans klibi çeken Pagos, 15 Aralık’ta Dorockl XL’da albüm lansman konserini verecek.

Grubun tadımlık klibi “Tükürdüm Ateşe” için;