São Paulo‘nun kalbinden “TECHNO IS PAST, PRESENT AND FUTURE!” sloganıyla yola çıkıp bütün dünyaya seslenen başarılı prodüktör ve DJ Victor Ruiz, son zamanlarda Türkiye’de de sıkça adını duyurmaya başladı.

Kendisinin “funky ve fresh” diye tanımladığı iddialı parçalar üreten ve 2006’dan beri elektronik müzik sahnesinde aktif olan başarılı prodüktör, Maceo Plex, Stephan Bodzin, Christian Smith, Boris Brejcha, Joop Junior, Alex Stein gibi dünyaca saygı kazanmış isimleri kendine ilham kaynağı olarak görüyor. VJ olarak kendisinin “audiovisual” gösterilerinde partneri de olan tatlı eşiyle seyahatlere çıkan Brezilyalı Ruiz’in kıskanılır derecede güzel bir hayatı var.

2009 yılında Inminimax plak şirketi üzerinen Gui Arruda ile çıkardıkları “Not Kidding” ile müzik kariyerinde ilk adımını atan Ruiz’in deep house ve yakın türlerdeki başarılı çalışmalarının yanı sıra modern techno müzik dünyasında kendine has bir tarzı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hem Brezilya’da hem de diğer ülkelerde de ün kazanmış techno maestrosunun parçalarındaki duygusal swing’lerin ve sert bass’ların romantik buluşması bizi yükseklere çıkaracak kadar kaliteli. “Work”,”Thoughts”, “Message”, D-Nox ve Alex Stein ile birlikte ortaya çıkardığı “Lucky Strike”‘ın dışında birçok parçaya yapmış olduğu düzenlemeler ile dinleyicilerin beğenisini kazandı. 1990 yılında kurulup müzik piyasasında birçok ödül kazanmış ve hardcore techno’nun babası sayılabilecek The Prodigy‘in ‘Breathe’ adlı parçasına yaptığı mükemmelin de ötesinde olan bootleg’i herkes biliyor olmalı.

Fresco Records‘un sahibi olan başarılı bir prodüktör olan Julio Navas‘ın bahsettiğim kendi plak şirketinin 10. yıl dönümü şerefine çıkarmış olduğu özel EP’de yer alan “Under Control” adlı parçasına yapmış olduğu remix ise geçen yaz dans pistlerinin vazgeçilmezi oldu.

Önümüzdeki haziran ayında Subfloor aracılığıyla tekrar İstanbul’da indigo kabinini bu sefer VJ Any Mello ile paylaşarak yürekleri hoplatmaya hazırlanan prodüktörü geçen sene benim gibi kaçırıp pişman olduysanız, şimdiden ajandanıza not edin. Bu kez bizleri müzik ve görselin uyumuyla hipnotize olacağımız mükemmel bir audiovisual yolculuk da bekliyor olacak.

Brezilya’nın en iyi kulüplerinden biri sayılan 5uinto‘da geçtiğimiz sene çaldıkları setin bir benzerini canlı canlı dinlemek dileğiyle.