House müziğin 1991 doğumlu çıtır prensi Alman DJ ve prodüktör David August, önünde uzun yıllar olmasına rağmen bu zamana dek birçok başarılı işe imza attı. Prodüksiyonlarında mükemmelliği misyon edinip kaliteden asla ödün vermeyen bu genç yetenek, kariyerinin başında gibi gözükse de aslında çocukluk döneminden beri bu işin içinde. Müzik hayatına ilk defa 5 yaşında piyano tuşlarına dokunarak “merhaba” dedi.

Amsterdam, Hamburg, Berlin, London’dan başlayarak bütün dünyanın çeşitli yerlerinde unutulmayacak performanslar sergilemiş olan August, İstanbul’da ve Çeşme’de de kabine geçip müzik dolu mükemmel gecelere imza attı. Son beş yılda adeta uzun bir maraton koşup zirveye yerleşen August uzun bir süre daha kariyerini bu noktada tutacağa benziyor.

20 yaşında ilk debut albümü “Instant Harmony”’i Hamburg’un tanınmış ve saygı duyulan ünlü plak şirketi Dynamic aracılığıyla müzikseverlerin beğenisine sunan genç prodüktör, ardından birçok  EP yayınlamış olsa da asıl bombayı 2011 yılında “Hamburg Is For Lovers” ile patlatmıştır. Heyecanı, aşkı, aksiyonu parçanın hızlı iniş ve çıkışlarıyla iliklerimize kadar hissetmemizi sağlayan bu parça, onun en başarılı  prodüksiyonlarından biri olmaya aday. David August röportajlarında parçanın ismine Hamburg’un çılgın raver’larından ilham alarak karar verdiğini söylüyor ve Almanya’daki underground klüplerinin havasından ve müziklerinden etkilendiğini eklemeyi de ihmal etmiyor. “You Got To Love Me”, “Instant Harmony”, “Peace of Conscience” da başarılı prodüktörün house müzik piyasasında daha da fazla parlamasını sağlayan diğer parçaları.

2013 yılında konseptüel olarak çıkardığı ve dans pistlerine uygunluktan ziyade daha çok kendi vokaliyle harmanladığı instrümental bir çalışma olan “Times” oldukça ses getirdi. Girişinde günlük yaşantıda duyabileceğimiz kuş cıvıltıları, uzaktan gelen konuşmalar, kapı gıcırtısı sesi ile bile karşı karşıya gelme şansımız var. Sessizliği ilginç bir şekilde sesli hale getiren August, bu albümü yapma aşamasında DJ set performanslardan elini ayağını çekip sadece “live’a yöneldi. 2014 senesinde Resident Advisor tarafından dünyanın en iyi beş canlı performansçılarından biri seçilen David August, “Times”’ın ardından 40’tan fazla ülkede kabine geçme şansını elde etti.

Kendi prodüksiyonları dışında yaptığı remix’ler ile de ününe ün katan başarılı prodüktörün bu çalışmalardan en çok beğenilenleri ise şüphesiz, Qtier’ın “Set Me On” ve son ayların hit’i olmaya aday Max Cooper’ın “Originis” adlı parçasına yaptığı müthiş remix’ler.

Melodileri hassas bir biçimde özen gösterek birbirine harmanlayıp bize mükemmel bir müzik şöleni yaratmayı başardığını Berlin’de sergilediği Boiler Room performansında da görebiliyoruz.

Halen 2015 yılında da kariyerinde hızlı bir şekilde ilerlemeye devam eden August, yoğun programına rağmen okuluna gitmeyi de ihmal etmiyor. Berlin’de University of Arts’da öğrenim hayatını sürdürmekte. Berlin’de düzenlenen X-Jazz Festivali’nde yeni projesi David August & Ensemble ile bu sene içinde karşımıza çıkan bebek yüzlü ve sempatik prodüktör önümüzdeki sene için de birçok planı olduğu dedikodularını çoktan etrafa yaymaya başladı bile.

Takipte kalmakta fayda var diyip sizi bahsettiğim Boiler Room performansı ile başbaşa bırakıyorum.