Hem yaptıkları müzikle hem de görünüşleriyle müzikseverlerin başını döndüren Carmine “Karm” Conte ve Mateo Milleri, bizim bildiğimiz sahne adlarıyla Tale Of Us, müziklerinde Berlin ruhunu yansıtmayı başarıyor. Boards of Canada, Caribou, Massive Attack, New Order ve Radiohead gibi gruplarla müzik kültürlerini besleyen duo, prodüksiyonlarına pop’tan house’a, nu-disco’dan rock’a kadar birçok değişik müzik tarzından esintiler katıp bunların hepsini techno katında buluşturuyor. Duygusal ve derin techno. Ayrıca prodüksiyonlarında kıpır kıpır parçaların yanı sıra düşük mod sevenlere layık ambient parçalar da bulunmakta.

İkisinin de kökeni Kuzey Amerika topraklarına dayansa da Karm, Toronto doğumlu, Matteo ise New York. Çocukluklarında tanıştıkları yer olan İtalya’ya taşındılar ve orada günden güne güçlenen bir bağ kurdular. Elektronik müzik dünyasında kendi tarzlarını kurmayı başarmalarını bu bağa dayandırabiliriz esasen.

2011 baharında ilk debut albümleri “The Dark Song”u Seth Troxler‘ın plak şirketi Visionquest ile yayınladılar. Bunun öncesinde ise albümlerini çıkardıkları aynı plak şirketinden olan isimlerle çalışmaları da vardır. Şahsım adına konuşmam gerekirse ben onları ilk yaptıkları muhteşem remix’lerle tanıdım. Bunlara örnek vermek gerekirse en sevilenlerden biri olan Caribou‘nun “Can’t Do Without You” adlı parçasına Mano Le Tough ortaklığında yapmış olduğu remix.

Caribou’ya olan sevgilerini defalarca belirtmiş olan ikili, karşılarına böyle bir fırsat çıkınca hiç tereddüt etmeden remix yapma fikrini onaylamışlar. Çok yoğun olmalarına rağmen bu remix’in ilk aşamalarını uçak yolculuklarında yaratıp devamını Berlin’de Mano Le Tough ile tamamladılar.

Bir başka ustalık işi ise, Richie Hawtin‘in Plastikman projesi adı altında çıkardığı ‘Expand’ adlı parçasına yaptıkları yoğun ve duygusal remix. Bunu yapmaları da beklenir bir şeydi aslında çünkü ikisi de büyük bir Richie hayranı.

Yoğun bir gig takvimleri olan Karm ve Milleri, aynı zamanda çalışmalarına Berlin bazlı bir plak şirketi olan “Life and Death”‘in ortak paylaşımlı stüdyosunda devam ediyor. Geçen sene İstanbul’a gelerek Suma Beach’de performans sergileyen ve hepimizi çılgına çeviren Tale Of Us’a, 10 Temmuz’da yine aynı yerde kavuşacağız.

Şimdi ise ısınma zamanı.