normal_SKY-HQD02_2882992 doğumlu California’lı artist, model, şarkıcı bu kızı gözümüze kestirdik. Kendisini daha önceden Dazed & Confused, Interview, and Purple gibi dergilerde görmüş olma ihtimaliniz mümkündür. Şu zamanlar yanlış bir seçim olduğunu düşündüğü Parlophone isimli yapım şirketiyle kontrat imzalamasıyla başlamış müzik yaşantısı. Bu yapım şirketiyle çalıştığı 2010 senesinde “17”, “One” ve “Obsession” isimli ilk singlelarını yayımlan şarkıcı aynı dönemde Calvin Klein için mankenlik de yaptı.  Adidas çekimleri için Snoop Dog ve Big Sean ile birlikte kamera karşısına geçti. Çok geçmeden yapım şiketiyle yolunu ayırıp müzik kariyerindeki ipleri eline alan Sky, yeri yurdu Los Angeles’tan New York’a bir soluk almaya gidip arkadaşlarında kaldığı sıralar ilk albümü için şarkılarını yazmaya başlıyor. Devonte Hynes, Ariel Rechtshaid ve Jon Brion gibi isimlerle olan arkadaşlığı gün geçtikçe bir işbirliğine dönüşüyor ve sonucunda Capitol Records ile çalışarak   piyasaya sürdüğü  ‘As If (2011) albümü ortaya çıkıyor.

Sky-Ferreira-640x355  Electropop kıvamındaki  Sky ,  Jon Brion , Shirley Manson ve Greg Kurstin ile stüdyoya giriyor. 2012 Mart ayında çıkan Ghost(2012) isimli EP’sinde yer alan Lost In My Bedroom Red Lips ve Everything is Embarassing  isimli parçalarla adından sıkça söz ettirir hale geliyor. Pitchfork, The Guardian, Los Angeles Times gibi medya liderleri Everything is Embrassing adlı parçayı 2012’nin en iyi parçası olarak seçiyor.

 

 

images (7)

 

  2011 yılının Ocak ayından bu yana üzerinde çalıştığını söylediği , önceleri Wild at Heart  adını verdiği albümün ismini sonradan I’m Not Alright olarak değiştirdiğini açıklamıştı. Uzun zamandır  yeni Ep’ler çıkararak dikkatleri üzerinde tutan Sky,  7 Ocak 2013 ‘de Jimmy Fallon ‘a konuk olup Everything Is Embrassing’i seslendirdi. 24 Mart’ta şarkısıyla aynı ismi taşıyan remixli  Everthing İs Embrassing(2013) Ep’sini  yayımladı. 22 Nisan’da elektropoptan ziyade Blondie’den ilham aldığını söylediği  şarkı isimleri dahil belli olan albümünün artık tamamlandığı  haberini almamızla , yeni remixlerini dinlerken e hadi artık demek istiyoruz !
[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/76989671″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/78752124″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/80211030″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]