F

atih Akın’ın bu yıl Cannes Film Festivali’nde de görücüye çıkan yeni filmi In the Fade’in müzikleri, Queens of the Stone Age frontman’i Josh Homme’nin elinden çıktı!

Fragmanıyla heyecanlandıran yeni Fatih Akın filmi In the Fade (orijinal adıyla Auf Dem Nichts), ailesi Neo-Naziler tarafından öldürülen Katja adlı bir kadının (Diane Kruger) intikam mücadelesini konu alıyor. Filmin adı da, aynı zamanda Queens of the Stone Age‘in Rated R albümündeki aynı adlı şarkıya gönderme yapar nitelikte. Filmi yazan ve yöneten Akın ise, Josh Homme‘nin sürece dahil olmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:  “Gerçekten beklenmedik şekilde gelişti. Filmin yazarken sık sık Queens of the Stone Age dinliyordum, çünkü onların müziğini filmdeki karaktere yakın buluyorum – o da kendi kendisine zarar veren bir mizaca sahip. Film de zaten insanın kendi kendisini yok etmesi temasına değiniyor. Kendisine çekimlerin eski bir versiyonunu gönderdim ve kısa sürede geri döndü, filmi çok beğendiğini ve etkileyici bulduğunu, bir an önce üstünde çalışmaya başlamayı istediğini belirtti. Kısa bir mail ve telefon trafiği sonrasında müzikler hazırdı. Gerçekten hızlı ve temiz bir süreç oldu.

Filmden yayınlanan ve Queens of the Stone Age’in Mark Lanegan vokalli “Lullaby” şarkısını duyduğumuz ilk fragmanı merak edenleri hemen şöyle alabiliriz: