Bu sıralar sevilen isimlerin farklı tarzlarda çalışmalarla merhaba demesi insanı heyecanlandırmıyor değil. Jamal Moss, 80’ler Chicago’sunda yetişen, yeri geldiğinde televizyonunu satıp bana iki adet turntable lütfen diyebilen, 90’larda producer kimliği kazanıp, I.B.M.(Insane Black Man), The Sun God gibi projelerle karşımıza çıktı. Daha çok Hieroglyphic Being kimliğiyle tanınan Jamal Moss, kendi plak şirketi olan Mathematics Recordings başta olmak üzere Spectral Sound, Creme Organization ve Technicolor gibi hatırı sayılır label’lardan bize seslenen çok yönlü bir kişilik.

20 seneyi aşkın bir üretim ve DJ’lik döneminden sonra ustalık dönemi EP’si ‘The Seer Of Cosmic Visions’ ile sessiz sedasız bir şekilde raflardaki yerini aldı. 10 yıllık bir dönemi kapsayan deneysel kıvamdaki bu albüm Berlin Dubplates ve Mastering stüdyolarında elden geçirilmiş.

Farklı tarzların güzel bir şekilde harmanlandığı, isimlerinden de anlaşılacağı gibi içlerinde felsefe barındıran elektronik tarzdaki bu parçaların ‘Space is the place’ diyecek olan gelecek jenerasyonun da dikkatini çekeceğini düşünüyorum.