Yaz sezonu yaklaştıkça peşi sıra festival haberler alamaya devam ediyoruz. Genellikle İstanbul’a ve güney sahillerimize konuşlanan festivallerin aksine Pozitif, ülkemizin eşsiz coğrafyası Kapadokya’da 16-18 Mayıs tarihleri arasında Cappadox isimli alternatif bir etkinlik düzenliyor.

Müzik, çağdaş sanat, gastronomiyi buluşturan açık hava festivali Cappadox’da aralarında, Iyeoka, Jozef van Wissem, Mino Cinelu, Múm, Stefan Micus’un da yer aldığı bir çok önemli müzisyen ve sanatçı ile yerli sahnemizden Erkan Oğur, Derya Türkan, Alp Ersönmez, İlhan Erşahin, Mercan Dede gibi önemli isimler, üç gün boyunca Kapadokya’nın etkileyici coğrafyasında etkinlik için özel hazırlanmış alternatif sahne ve mekanlarda performans sergileyecek.

Sadece 90 kişi kapasiteli Bezirhane konserileri, Kapadokya’nın en yüksek noktası Uçhisar Kale’sinde görkemli manzaraya şarkı sergilenecek performanslar, Mercan Dede ve Hugh Marsh birlikteliğinin eşlik edeceği Gün Doğumu Konserleri ile Cappadox bir çok özel anıya ev sahipliği yapacak.

Etkinlik | Biletix

Cappadox Afiş