Havaların gri tona döndüğü ve soğuk rüzgarın içimize işlemeye başladığı şu günlerde İstanbul, bir çok farklı müzik etkinliğine ev sahipliği yapıyor. İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşilik ve Müzik” sloganı ile yeniden aramıza dönen XXF – Very  Very French müzik festivali, 5-14 Kasım tarihleri arasında müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Bir çok farklı müzik türünde efsane müzisyenleri barındıran Fransa topraklarından şehrimize gelip performans sergileyecek isimler; bu yıl yayınlanan ‘L’Aventura’ albümünü yanında getirecek olan şarkıcı/multi-enstrümantalist Sébastien Tellier, drum machine ile neler yapabileceğini tüm dünyaya gösteren Breakbot, ilk kez İstanbul’da konser verecek olan şarkıcı/söz yazarı/besteci Emilie Simon, Fransızların elektronik müzik sahnesine sundukları en önemli yeteneklerden biri olan veteran producer Yuksek, dört kişilik ekibiyle harikalar yaratan Club Cheval ve mayıs ayında 2. stüdyo albümünü, ‘Port’u bizlerle paylaşan Forabandit olacak.

Bu yıl indigo, Babylon, Moda Sahnesi, Roxy ve Salon İKSV‘e konuşlanacak XXF – Very  Very French müzik festivali hakkında daha detaylı bilgiye www.veryveryfrench.com adresinden ulaşabilirsiniz.