[vc_row][vc_column][vc_column_text]Berlin’in en büyük ve en kapsamlı caz festivalleri arasında yer alan XJAZZ, 2016 baharında düzenleyeceği etkinlik öncesinde İstanbul’a ön ziyarete geliyor. Kabak & Lin ve Gülbaba Müzik işbirliğinde ve Goethe Institute Istanbul desteğiyle düzenlenecek olan XJAZZ Berlin X Istanbul, her iki şehrin müzik dünyası arasındaki bağları oluşturuyor ve gelecek için önemli bir adım atıyor. statüsünde olacak.

XJAZZ’ın caz müzik sahnesine olan modern yaklaşımı ile bünyesine elektronik emprovizasyon ve yeni klasik müzik gibi farklı alanları da dahil ediyor. Her iki şehrin artan müzikal etkileşiminin İstanbul’daki buluşmasında Günter Sommer & Tolga Tüzün, MadenÖktemErsönmez, Studnitzky Quartet, Soyut Boyut, Komfortrauschen, Ercüment Orkut ‘Low Profile’, Barış Demirel ve Memento gibi önemli isimler yer alacak.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Coop ve Roxy’in mekan ev sahipliğinde 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinlik, aynı zamanda XJAZZ Istanbul 2016 öncesinde bizlere Festival’in müzik ruhundan izler sunacak. Etkinlik programı şu şekilde;

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

10.12.2015 Perşembe @ Coop
Günter Sommer & Tolga Tüzün (DE, TR)
Soyut Boyut (TR)

11.12.2015 Cuma @ Roxy
Studnitzky Quartet (DE)
MadenÖktemErsönmez (TR)

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

12.12.2015 Cumartesi @ Coop
Komfortrauschen (DE)
Barış Demirel (TR)

12.12.2015 Cumartesi @ Zorlu PSM Stüdyo
Memento (DE)
Ercüment Orkut ‘Low Profile’ (TR)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_empty_space height=”10″][vc_column_text]

Etkinlik

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]