Şubatın beşiydi, tek gözüm kapanmak üzere elimde telefon Instagram‘a bakıyordum. Woodkid bir fotoğraf koymuş yanında da Lykke Li! Ortak bir şeylerin geleceğinin sinyallerini veriyorlardı. Çünkü “Beraber şarkı söylemek için büyülü bir ses buldum!” diye yazmıştı Woodkid fotoğrafın altına. Daha sonra da yapacakları şarkının ‘Insurgent’ filmi için olduğu haberi geldi ve sabırla beklemeye koyulduk.

Martın 9’u yani bugün saat 16:32’yi gösterirken Never Let You Down” yayınlandı. Öncelikle daha çok iş birliği içine girmeliler çünkü çağımızda iki sesin bu kadar birbirine yakışması oldukça az rastlanan bir durum. Bu sene ikisinin de ülkemizde sahne almış olmasının etkisi elbette var. Ama ikisi de beni yüzlerce tarifi imkansız duyguya sürüklemeyi başardı. İçinde 2013-2014 ve müzik geçen bir soru yöneltseler direkt olarak Woodkid ve Lykke Li’den bahsederim gibi görünüyordu. Bu düetten sonra kesinlik kazandı.

Insurgent filmi için yaptıkları ‘Never Let You Down’ı ilk dinleyişimizde, Woodkid’in karanlık piyanoları ve tok sesi, Lykke Li’nin haylaz davulları ile kulağımıza gelen Woodkid ritmleri ve yine Lykke Li’nin yaylıları derken bir müzik ziyafeti ile karşı karşıya kaldık. Tek kelime ile büyüleyici!

Taş kesildim, yok mu lav silahı?