Albüm Puanı: 8.5/10

Yayınlanma Tarihi: 5 Ağustos 2014
Label: Downtown Records

Öne Çıkan Şarkılar:

1) Hero

2) Circuit Breaker

3) Garden Grays

Birkaç hafta önce Backyard Sounds‘da Wildcat! Wildcat! Albümünü dinlemeye başlayacağımdan bahsetmiştim. Gerçekten de dinlemeye başladım, başka hiç bir şey dinlemeden şarkılar beynimde birbirine girene, üst üste söylenince anlamsızlaşan kelimeler gibi anlamsızlaşana kadar da dinlemeye devam ettim. Hala da dinlemeye devam ediyorum.

Wildcat! Wildcat!, California’dan çıkan üç kişilik bir grup. Lise arkadaşı olan üçlünün ilk ortak projesi olan Wildcat! Wildcat!, aynı isimli ilk EP’sini geçen sene yayınladı. EP’de dört şarkı vardı ve bunlar ‘The Chief’, ‘Garden Grays’, ‘Mr. Quiche’ ve ‘Please & Thank You’. EP’yi ilk dinlediğim anda tutulmuştum. Hafif, huzurlu, sakin ve tatlı bir hissi vardı EP’nin. İlk çalışmalarının ardından Sam Jones tarafından yönetilen bir belgeselde yer alan grup, Passion Pit ile de aynı sahnede yer aldı ve ilk albümleri öncesinde tanınırlıklarını artırmayı başardı.

İsimlerini Wes Anderson‘un ‘The Royal Tenenbaums‘ filmindeki bir replikten alan üçlü, Anderson’a adete saygı duruşunda bulunuyor, Cattail Down isimli bir müzik bloguna verdikleri bir röportajda ise “Anderson’ın lensinden hayal edilse hayatın daha iyi hissettireceğini” söylüyorlar. Belki de yaptıkları müziğin uyandırdığı hislerin arkasında duydukları bu hayranlık var.

Üçlünün ilk albümü ‘No Moon At All‘ geçtiğimiz Ağustos yayınlandı. On şarkılık albümde EP’den sadece ‘Garden Grays’e yer verilmiş. Üçlünün tamamının vokallerine katkıda bulunduğu albüm ‘Tower‘ ile yapabileceği en mükemmel açılışı yapıyor. Sakince başlayıp zamanla güçlenen şarkı, albümün ihtiyacı olan büyük açılışı sağlamış. İlk single ‘Hero‘ neden lead single olduğunun cevabını kendisi veriyor, beyninizin her bir hücresine işleyip aklınıza takılarak. Albümün her bir parçası sanki bir yap-bozun parçalarıymışçasına ait oldukları yere oturuyor ve bir bütünlük hissi veriyor. Belki de bu anlamına çok fazla kafa yormadan verdiği hisse odaklanmanız gereken albümlerden biri. Gözlerinizi kapamalısınız.

Wildcat! Wildcat!, ‘No Moon At All’ ile üç kişinin müzikal uyumunun yaratabileceklerini gösteriyor bizlere. Bir yandan da bu yazıyı yazarken kendime ne kadar objektif bakabildiğimi soruyorum, çünkü uzun zamandır hiçbir albümden bu kadar etkilenmemiştim sanırım. Şöyle demek uygun olur sanırım, eğer EP’yi dinleyip sevdiyseniz albümü tereddütsüz dinleyin ve eğer ilk kez Wildcat! Wildcat! dinleyeceksiniz yaz bitmeden güneş gitmeden dinleyin çünkü bana sanırım her dinlediğimde yaz hissi verecek bu albüm.