G

ece hayatında yer alan işletmeci ve organizatör etiketli bir çok figür, yıllardır risk almaktan uzak durmakta. Sürekli aynı isimleri getirerek kısır bir döngü yaratan bu figürler, dinlediği müziğin farkındalığını yakalamakta zorlanan bir kitleyi de besliyor aynı zamanda. Böyle bir genellemenin hakim olduğu elektronik müzik sahnemizde özel anılar bırakmayı başaran Wake Up Call, maalesef aramızdan ayrılıyor.

Geçtiğimiz ekim ayında böyle bir yazı ile Wake Up Call‘un nefes alıp yaşadığı evden ayrılacağının haberini vermiştik. Onlar da adres çubuğundaki yazıyı silsek bile her an tekrardan karşınıza çıkabiliriz demişti. Nitekim Wake Up Call görünürdeki kulüp formundan çıkarak (zaten öyle değildi) yeni yaşam organizmasının duyurusunu yaptı ve 30 Ocak Cumartesi akşamı aylık etkinliklerinin ilkinin COOP bünyesinde gerçekleşeceği haberini bizlerle paylaştı.

Bu zorunlu dönüşümün yanında Wake Up Call, COOP gibi İstanbul gece hayatının sevecen abisi rolündeki bir mekana konuk olarak şehrin dans sahnesine yenilikler getirmeye ve farkındalık için seslerini yükseltmeye devam edecek. İki farklı sahnede aralıksız olarak müziğin devam edeceği etkinlikte bir Wake Up Call klasiği olan 100 Numara kabini de aktif olacak.

WUC1*1

Gecenin müzik donukları ise; Radio Matrix ve Delsin projelerinden tanıdığımız Hollanda asıllı prodüktör/DJ Delta Funktionen, Berghain‘ın incisi Panorama Bar’ın resident DJ’i olarak bildiğimiz Murat Tepeli, neredeyse 25 yıldır elektronik müzik sahnesinde olan geceye Brezilya’yı temsilen katılacak olan Andrea Gram, Soundcloud’daki setlerini keyifle aşındırdığımız Rubsilent ve tabii ki Birgay, Evrim, Misipipi, Mr. Sür , Sallı’dan oluşan WUC resident DJ kadrosu olacak.