G

eçtiğimiz hafta Hip Hop Jam’i ağırlayan Volkswagen Arena, Pozitif Live organizasyonluğunda 12 Aralık Cumartesi akşamı “Blues Sessions Istanbul“a ev sahipliği yapacak.

1900’lu yılların başında Amerika’da yaşayan Afrikalılar ile müzik sahnesine dahil olan blues müzik, cazdan pop’a, rock’dan R&B’e bir çok türün doğuşuna sebep oldu. Popüler akımın öncüsü olan blues müziğin efsane isimleri 12 Aralık Cumartesi akşamı Volkswagen Arena sahnesine konuk oluyor.

4 saatlik blues maratonunun konukları ise; çağdaş blues ve soul ile harmanlayan ve günümüzdeki en etkin temsilcilerinden ödüllü sanatçı Jimmy Burns, Chicago Blues, Gospel ve Boogie Jazz tarzlarının önde gelen vokalisti; başarılı müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve öğretmen Katherine Davis, birçok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülen gitarist Dave Herrero Trio, Chicago’lu grup Mississippi Heat ile ünlü saksafoncu Sax Gordon ve Berk Arıhan Blues Experience sahne alacak.

Gecenin süprizi ise Türkiye’nin en önemli caz vokallerinden Elif Çağlar, Jimmy Burns ve Katherine Davis ile birlikte Barış Manço ve Özdemir Erdoğan gibi efsane isimlerin parçalarını seslendirecek olması.