O

scar ödüllü ünlü yönetmen Martin Scorsese ve Rolling Stones‘un frontman’ı Mick Jagger’ın HBO üzerinden yayınlanacak 9 bölümlük bir ‘Vinyl‘ isimli yeni dizinin ilk bölümü yayınlandı.

Punk ve diskonun zirveye çıktığı 1970’ler New York‘unda, uyuşturucu ve seksin doldurduğu müzik dünyasında yer alan bir plak şirketinin yaşadığı ilginç hikayeler dizinin ana çerçevesini oluşturuyor.

Scorsese ve Jagger’ın 2011 yılında niyetlendiği fakat çekimlere başlamasının bugünlere denk geldiği dizide Boardwalk Empire‘den Bobby Cannavale, House‘dan Olivi Wilde, Ray Romano, Andrew ‘Dice’ Clay ve Mick Jagger‘ın oğlu James Jagger rol alan isimler arasında.

The Sopranos dizisinin yanı sıra Martin Scorsese’nin yönetmenliğini yaptığı Boardwalk Empire ve The Wolf of Wall Street‘in de senaryo yazarı olan Terence Winder ve Breaking Bad‘den George Mastras, ‘Vinyl’in senarist kadrosunu oluşturan isimler oldu. Yılın merakla beklenen dizisinin ilk bölümü dün yayınlandı. Eş zamanlı olarak dizide yer alan şarkılardan oluşan ilk soundtrack albümü de bizlerle paylaşıldı. Merak edenler aşağı da toplansın.