Günah şehri (Las Vegas) çıkışlı Amerikalı grup The Killers, 10. yıllarına özel hazırlanan ve önceki 4 albüm çalışmasından seçtikleri hit parçalarından oluşan Direct Hits‘i 11 Kasım, 2013‘te Island Records aracılığıyla yayınlanmaya hazırlanıyor.

Grup, hit parçalarından oluşan bu albüm ile bir geçmiş envanteri mi çıkarmak istiyor yoksa yeni bir dönemece girmeden nostaljik bir bakış mı hedefliyor bilinmez. Ama şunu söyleyelim ki grubun daha önceden dinlenmiş ve albümde yer alan parçalarına ek olarak iki yeni single’ı da Direct Hits ile paylaşıyor olacaklar. Bunlardan biri olan “Shot at the Night” görücüye çıktı bile. Merakla beklenen M83 prodüktörü ve Direct Hits albümünde The Killers grubu ile çalışan Anthony Gonzalez‘in grupla hazırladığı ilk eseri de beğeniye sunulmuş oluyor.

Alışkın oldukları hızlı, tek gecede evlilik sebep iki hayatın birleşebildiği, tek gecede milyon dolarlar kazanabileceğin ya da sahip olduğun her şeyi kaybedeceğin, umudu da yıkımı da bir arada sunan asla uyumayan, asla yorulmayan, asla yaşlanmayan şehir Las Vegas‘ta çekilen videoda The Killers üyeleri “a little bit of magic does no harm to you” demek istiyor gibi geliyor. Zira, hayatı hızlı bir tempoda camları temizlemek, yatakları toplamak ve sabaha karşı küçük odasına gidip kedisini besleyip uyumak olan bir kadının bir gecede Max Minghella ile karşılaşarak bir külkedisi vakası yaşamasına tanıklık ediyoruz.

Brandon Flowers‘ın (vokal) arka planda yankılanan sesi ile “Once in lifetime…” ve ardından gelen “Draw a life line, cause honey i got nothing to lose…” cümlelerini duyarız. Bazen, umut ettiğimiz, bize mucizeler sunmasını dilediğimiz kişinin bizzat kendimiz olduğunu unuturuz ta ki biri gelip bunu bize hatırlatana kadar.