Matthew Barnes ya da bilinen şekliyle Forest Swords ismini aklınızda tutmanızda fayda var. Çünkü bizim havasında, suyunda bir bereket olduğunu düşündüğümüz İngiliz topraklarında yerin altında yaşayıp kendi dünyasını oluşturmakta. 3 sene önce çıkardığı Dagger Paths debut EP’si ile yılın en iyi albümleri listelerinde yerini alıp ismini fısıldayarak değil karanlıkta haykırarak bizlere duyurmayı başardı.

Forest Swords, geçtiğimiz ay çıkan son albümü ile kulaklarıyla cezasını kestiği müziğin en yalın halini bizimle baş başa bırakıyor. Aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Barnes’in kliplerinin sıradan formalitelere hizmet amaçlı olmasını beklemek saçma olur. Nitekim son albümünden ‘Thor’s Stone‘ şarkısına çekilen video klip de bize bunu kanıtlıyor. Dave Ma tarafından yönetmenliği yapılan klibe İspanyol dansçı Guzman Rosado, kasları, kemikleri ve insan bedenine ait artık parçalar gibi görünen koca bir tanımsızlık ile eşlik ediyor.

Son olarak yönetmen Dave Ma’nın klip hakkındaki cümlelerini de paylaşarak. Ne ile karşı karşıya olduğunuza dair son ipucunu da sizinle paylaşmış olalım.

“There was a moment around 3am when I felt a pure sense of all the elements coming together perfectly… I made him dance repeatedly for about eight hours through the night… There was no one for miles around, just Forest Swords echoing out of a boom box”

Forest Swords: Thor’s Stone on Nowness.com