Arcade Fire çok çalışıyor. Bunu görmek çok kolay. Şimdiye kadar yaptıkları hiçbir şarkı kötü veya eksik değil. 2013-2014 yılına damga vuracakları şimdiden çok ortada. Ekim sonunda çıkardıkları Reflektor albümünden ikinci klip Afterlife adlı şarkıya geldi. Eleştirmenler klibin, 2013’te çekilen birçok filmden daha iyi olduğunu savunuyor. Klibin yönetmeni  Emily Kai Bock. Kanadalı yönetmen, efsanevi Grizzly Bear şarkısı Yet Again klibinde de, Grimes‘ın Oblivion klibinde de yönetmen koltuğundaydı.

Klip gerçekten kusursuz. Üç farklı jenerasyonun, (baba ve iki oğlu) aynı gecede gördükleri rüyaları izliyoruz. Şarkıya zaten yorum yapmak haddime değil diye düşünüyorum. Kulaklarınıza atom bombası düşmüş gibi bir ruh haline girebiliyorsunuz. Başyapıt diyebilirim bence.

Gelelim diğer habere, konu Arcade Fire olunca şaşırmalara doyamıyoruz. Şahsen ben bir primat telaşıyla izliyor, dinliyor ve duyguların içinde yuvarlanıyorum. Geçtiğimiz günlerde Youtube Video Awards vardı. Çoğumuz izlemedik. Neyi kaçırdık öğrenince çok sinirlerim bozuldu tabii. Açılışında Spike Jonze ve John Gonzalez imzalı dünyanın ilk canlı klibi çekildi. Hem de Afterlife için. Fazla spoiler vermeyeyim, izleyin ve keyfini çıkarın.

Afterlife – Live