E

n son 2014 yılında “World Peace Is None of Your Business” isimli 10. stüdyo albümüyle karşımızda olan müzik sahnesinin yüce ruhlu prensi Morrissey, sonunda müjdeli haberi verdi. İngiliz sanatçı, önümüzdeki kasım ayında yayımlanacak yeni albümüne doğru yelken açtığını duyurdu.

World Peace Is None of Your Business“a tıpkı diğer Morrissey albümlerinde olduğu gibi sıkı sıkı sarılsak hep bir yanımız açıkta kalmıştı. Her şeye rağmen arşivimizin en güzel köşesine yerleştirdiğimiz bu albümün ardından üç yıl geçti ve Morrissey, nihayet beklediğimiz müjdeli haberi verdi. Sanatçının “Low in High School” adını verdiği, kasım ayında BMG ve Morrissey’in yeni kurduğu plak şirketi Etienne‘in bayrağı altında çıkacak 11. numaralı solo albümün prodüktörlüğünü ise Joe Chiccarelli üstleniyor. Fransa’da La Fabrique Studios ve Roma’da Ennio Morricone’s Forum Studios‘ta kaydedilen albümden şimdilik elimizde sadece bu bilgiler var. Fakat görülen o ki sonbahara geçiş yaparken Morrissey melankolisinden ayrı kalmayacağız.

Bu arada sanatçının The Smiths’i kurmadan önceki iniş ve çıkışlarla dolu hayatına odaklanacak olan biyografik filmi “England Is Mine”, 9 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Filmekimi‘nde gösterilecek.