Son yıllarda sayıca artan fakat hala potansiyelin altında olan festivallere lineup’ı ile tokat niteliğinde bir cevap da bir ayağı İstanbul’da yapılacak olan ismini yaz ve müzik deyince akla ilk gelen yer olan İbiza’dan alan Isle of Dreams’den geldi.

Başta Antalya diye duyurulup sonrasında Sarıyer Life Park’a alınan festival, ana sahnede özellikle popüler dans müziğinin prenslerinden, eski Swedish House Mafia üyeleri Sebastian Ingrosso, Axwell, son yılların hızlılarından Avicii, Nervo, Alesso, Rehab, Afrojack, şampanya ve pasta ikilisine bayılan Steve Aoki, elektronik müziğin babalarından Pete Tong, Fedde Legrand ve inadına trance diyen Paul van Djk, Paul Oakenfold gibi isimleri konuk edecek.

Aslında bütün bunların dışında benim gözüm alternatif sahnede olacak. Daha ilk günden Paradise Stage’de Hot Creations plak şirketi kurucusu, tonları ve ritmiyle büyüleyen, İndigo’nun sezon açılışını yapan büyük adam Jamie Jones yanına kendi plak şirketinden arkadaşı Richy Ahmed’i, bir Ali Love projesi olan Infinity Ink’i, Bronx’un çocukları The Martinez Brothers’ı ve Crosstown’ın yeni çocuğu Russ Yallop’u alıp ortalığı karıştıracağa benziyor. BPM Festival’deki label gecelerine benzer bir performans bekliyorum.

Yine alternatif sahnede festivalin 2. gününde Sankeys Stage’de bu sezon indigo’da dinlediğimiz house efsanelerinden Sasha ve asi g-house’cular Amine Edge & Dance’ı görebiliyoruz. Son gün ise kulüp sound’larında dolaşacağımızın ipuçlarını Parisli deep-tech house üçlüsü Apollonia, Berlin’deki gururumuz Cocoon’un keşiflerinden Onur Özer veriyor.

5-6-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Isle of Dreams kombine bilet ve konaklama dışında günlük bilet seçeneği de sunuyor.

Güneşi batırıp geceye ısındıracak Ibiza’daki bu seti dinlerken festival planlarınızı şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. Sürücü koltuğunda Jamie dayımız var. Kaliteli müzikli, hatırlanamayan anların olduğu harika festivaller dilerim.