A

nadolu’nun taşı toprağı öyle bereketlidir ki bu müziğine de yansır. 70’lerin ve 80’lerin unutulmaz isimlerini elektronik altyapı ile harmanlayarak tekrar pişiren isimleri alt alta dizelim istedik.

Bağlamanın, davulun yeri hepimizde ayrıdır. Kimi zaman derdimize ortak olurlar, kimi zaman da neşemize. Hangimiz düğünlerde çılgınlar gibi halay çekmedik? Geçmişin bu güzel insanları Anadolu’nun bağrından kopup gelen etnik tınıları daha yüksek BPM ile karıştırıyor ve kendi yağımızda kavrulmamız için bize fırsat veriyor. Siz de bizim gibi özümüze dönüp 70’lerin ve 80’lerin sample’ları ile keyiflenmek istiyorsanız, sizi 6 Ağustos günü Brew Nation‘ın ilk etkinliğine bekliyoruz.

Hey Douglas

Mode XL grubu ile kendine Türk hip hop piyasasına tanıtan VeYasin’in farklı bir projesidir. 70’lerin ve 80’lerin sample’larını disko ritmleri ile birleştirerek saykodelik ve funky türkçe edit’ler yapan VeYasin’in Hey Douglas setlerinde dans etmemek mümkün değil!

Grup Ses Beats

Türk filmlerinden aldığı sample’larla, hiphop ritmlerini buluşturan eğlenceli bir isim. Yeşilçam filmlerinin duygu yoğunluğunu bize müziğiyle hissettiriyor.

Kaan Düzarat

Barış K. ile birlikte Istanbul Boiler Room etkinliklerinin (şimdiye kadar olan iki tanesinin yani) vaz geçilmez isimlerinden birisi. Son olarak nilipek.’in remix albümünde prodüktörlük becerisini bizlere gösteren Kaan Düzarat, edit çalışmalarını FOC Edits adı altında topluyor. Candan Erçetin, Mor ve Ötesi, Hediye Güven ve Athena gibi yerli isimleri remix çemberinden de geçiren Kaan Düzarat, “bizim oraların” ekmeğinden ve suyundan en çok yararlanan prodüktörler arasında.

Barış K.

Turkish Disco tarzının ustalarından olan baris k, setleri ile hepimizi eskilere götürmüş bir isim. Eurasia seti içinde bulunan pop, folk, rock, arabesk ve funk ve Anadolu soundları ile kültür çeşitliliğine selam çakıyor.