1

969’dan beri David Bowie‘nin prodüktörlüğünü yapan Tony Visconti, dün akşam vefat eden arkadaşına Facebook üzerinden duygusal bir veda yazısı yayınladı.

Tony Visconti, David Bowie’nin ardından “Her zaman istediği şeyleri yaptı, hep kendi tarzında, en iyi şekilde yaptı. Ölümü, hayatından farklı olmadı, o bir sanat eseriydi. Blackstar‘ı bize bir veda çalışması olarak sundu.” şeklinde bir veda yazısı paylaştı.

69 yaşında vefat eden David Bowie, 18 aydır kanserle savaşıyordu fakat bu haber halka belirtilmemişti. Visconti, yazısına “Son bir yıldır bu günün geleceğini biliyordum, fakat hazır değildim. Bowie inanılmaz bir adamdı, hayat ve sevgi doluydu. O, her zaman bizimle olacaktır. Ağlamak şimdilik uygundur.” diyerek devam etti.

Visconti ve Bowie yaklaşak 50 yılı bulan bir arkadaşlığa sahipti. İkili ilk defa Bowie’nin ikinci stüdyo albümü olan “Space Oddity”de çalışmıştı. İkili, Berlin dönemi çalışmaları olan “Low” ve “Heroes” dan geçtiğimiz günlerde çıkan “Blackstar“a kadar beraber çalışmıştı.

David Bowie’nin beraber çalıştığı bir diğer prodüktör Brian Eno da Twitter üzerinden arkadaşına veda niteliğinde bir mesaj yazdı. “Kelimeler anlatmaya yetmez.”