tomorrowland-2012-hd-wallpaper-carpet-of-people

Elektronik Tarz, o şekil, bu şekil

İlk olarak söylemek gerekir ki Elektronik müzik diye bir tarz yoktur. Elektronik müzik bir tarz değil, yapım şeklidir desek daha doğru olur. House, Trance, Techno, Pop, Rock, Moombahton vs vs. müzik tarzları, türleri, tipi cartı curtu bunlardır. Mümkün olduğunca uzatmadan her şeyden kısa kısa bahsetmek istiyorum.

Tomorrowland öncesi ve sonrası

Dünyadaki bütün Dj lerin hayatı ikiye ayrılır.Tomorrowland öncesi ve Tomorrowland sonrası olmak üzere.Peki nedir bu tomorrowland neden önemlidir diye sorarsak , çok basit iki tane sebebi var.

Öncelikle ; Dünyanın en iyi dj leri burada olduğu için kendini karşılaştırma fırsatı bulursun. 2012 line-up ında 70-80 e yakın DJ var (ana sahne ve alternatif sahne olmak üzere), ki ana sahne performanslarının arasında Hardwell, Martin Solveig, Thomas Gold, Swedish House Mafia, Skrillex, Avicii , Sven Vath, Nicky Romero, Calvin Harris ve daha niceleri…

İki; burada göstereceğin performans dünyanın her yerine yayılır bir anda (pazarlama ağızıyla word of mouth) çünkü dünyanın her yerinden seyirci vardır. Bu konuya örnek olarak Hardwell i verebiliriz. Hardwell DJ mag list te şu anda 6.sırada ki electro house tarzını benimsemiş bir DJ için çok çok başarılı bir sıralama bence. Hardwell i neden örnek verebiliriz bunun hakkında konuşalım biraz da, gerçek adıyla Robbert van de Corput 1988 doğumlu Hollandalı (çok şaşırdınız değil mi?) bir DJ. Electro house a biraz ilgisi olanlar Hardwell in başarı öyküsünün yaptığı mash-up larda olduğunu bilir. 2011 yılına kadar çok ünlü olmayan fakat gelecek vaadeden bir DJ olan Hardwell’in ilk olarak Cobra(Energy festivalinin anthem i olarak kullanılan şarkı) şarkısı ile başlayan yükselişi Tomorrowland sonrası global bir fenomen ve genç nesilin en başarılı DJ lerinden biri ilan edilmesiyle zirveye ulaştı.Tomorrowland e katılan onbinlerce kişi tarafından festivalin en başarılı performansı olarak Hardwell’ın gösterilmesi, ona şu anda bir süperstar DJ diyebilmemizin en büyük sebeplerinden biri.

İzlemeyenlere  ya da dinlemeyenlere önerim, Hardwell’ın ‘Tomorrowland 2012’ performansını es geçilmemesi gerektiği.