A

kıl yakan Radiohead şarkısı “Bloom”, her şeye elini süren Hans Zimmer radarına da girdi. Radiohead normalde dışarıdan kimse ile iş yapmamasına rağmen Hans Zimmer’a karşı koyamamış olacak ki, Thom Yorke önderliğinde canlı performansı ayrı albüm kaydı ayrı kalite olan “Bloom” için yeni bir düzenleme yoluna gidiyor.

BBC Nature Series’de yayınlanacak Blue Planet II belgeseline soundtrack olması için düzenlenen “Bloom“, belki geldiği hali ile uzun sürecek bir Hans Zimmer, Thom Yorke birlikteliği de başlatır. BBC’ye göre yeni versiyonun adı “(ocean) bloom” oldu. 27 Eylül’de kavuşacağımız yeni “Bloom” beş dakikalık bir tanıtım bölümünde çalacak. BBC konser orkestrası tarafından, Hans Zimmer liderliğinde kaydedildi ve bu yeni versiyon için Thom Yorke da yepyeni vokaller yaptı.

Thom Yorke, şarkının orijinalinin de “Blue Planet” belgeselinden esinlenerek yapıldığını açıkladı. Şimdi belgeselin ikincisinde bu şarkının kullanılacak olmasının da harika bir döngü olduğunu belirtti. Ayrıca Hans Zimmer için de: “Hans, harika bir besteci ve farklı müzik türlerini çılgıncasına bir araya getirebiliyor. Bizim için onunla çalışmak ve Bloom ile belgeselin seslerini birleştirmek oldukça özgürleştiriciydi!” açıklamasını yaptı.