“Whilst watching the sunrise over the water through the big open window overlooking the Harbour, the music flows out of them like the waves hitting the shoreline as synths, old guitars and an old battered off-key piano are all they need to take their otherworldly pop wherever the wind may take them.”
Okyanusta hayat, sokaklarda esen rüzgar, kalabalık barlar ve Reykjavik’in telaşlı balıkçı kafelerinden ilham alan grup, yaşadıkları çevrenin yaptıkları müziğe etkisini aynı zamanda bir konsept olarak vurguluyor. Throws, kendilerini tanıtırken kullandıkları dille birlikte dinleyicinin gözünde ortak bir resim çiziyor. Grup “The Harbour“un, kendiniz olunca insanlar sizinle baş edemiyorsa o insanlar sizin için doğru kişiler değildir düşüncesine adanmış bir methiye olduğunu söylüyor.
“The Harbour is an ode to being true to yourself and if people can’t deal with the true you, then they’re not the people for you.”
Reykjavik – İzlanda çıkışlı ikili Throws, yayınladıkları ilk single “The Harbour” ile Keşif Sahnesinin bu haftaki konuğu olurken endüstriyel balıkçı limanında kaydedilen albüm, haziran ayı içinde Full Time Hobby ve Thrill Jockey etiketi ile yayınlanacak. Takipte kalın.