G

eçtiğimiz yıl Radiohead ile sahalara geri dönen ve hali hazırda ikinci yılına uzanan turneleri kapsamında yaz mevsiminde festivalden festivale dolaşacak olan Thom Yorke, bu sefer karşımıza Dario Argento’nun klasikleşen yapımı Suspiria‘nın yeniden çekilecek filmi için hazırlayacağı müziklerle çıkacak.

İki yıl önce Massive Attack‘tan Robert Del Naja ile UK Gold isimli belgeselin müziklerini hazırlayan Thom Yorke, bu sefer İtalyan yönetmen Luca Guadagnino‘nun elinden çıkacak, Tilda Swinton, Dakota Johnson ve Chloe Grace Moretz‘ın rol alacağı Suspiria filminin müzikleri üstlenecek.

Thom Yorke‘un müziğinin çağın ötesinde olduğunu vurgulayan yönetmen Guadagnino, Yorke’un Suspiria için yaptığı müzik ve ses çalışmalarının bir rüyanın gerçekleşmesi gibi olduğunu söyledi. Guadagnino, sözlerine “Eserinin ve sanatsal vizyonunun derinliği öylesine özgün ki, Suspiria gerçek bir fark yaratacak ve izleyiciyle içten bir bağ kuracak. Burada amacımız hem rahatsız edici, hem de değişime önayak olacak bir film yapmak, bu amaç doğrultusunda Thom Yorke’tan daha iyi bir partner bulamazdık.” şeklinde devam etti.

Post-production aşamasındaki filmden henüz vizyon tarihi belli değil. Orijinal filmi merak edenleri ise aşağıya alalım.