Beş yıllık bir aranın ardından yayımlanan “I See You” albümünün ardından Brixton’da birçok konuk sanatçının yer aldığı Day+Night adlı mini bir festival düzenleyen The xx, bu konsepti önümüzdeki yaz İzlanda’ya taşıyacağını duyurdu.

Üçüncü stüdyo albümleri kapsamında Sampha ile dünya turnesinde olan The xx, albümün bir kısmını kaydettikleri Skógafoss şelalesi çevresinde bir festival düzenleyeceğini açıkladı. Yılın başında Brixton’da gerçekleştirdikleri “Day + Night” konseptini taşıyacakları ve üç gün sürecek olan festivalde Robyn, Floating Points, Earl Sweatshirt, Kamasi Washington, Warpaint, Sampha ve daha birçok isim sahne alacak.

Grubun festival hakkında şu sözleri ise şöyle; “I See You albümünün bir kısmını birkaç yıl önce İzlanda’da kaydetmiş ve ülkeye hayran kalmıştık. Yazın birçok arkadaşımızla oraya tekrar gideceğimiz için çok heyecanlıyız.”

14-16 Temmuz arası Skógafoss şelalesinde gerçekleşecek Day + Night Iceland festivali, 6000 kişilik bir kapasiteye sahip. Festival hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyenler buraya tıklayabilir.

the-xx-iceland-festival