T

he xx, 3 yıl aradan sonra tekrar stüdyolara döndüğünü, grubun Sosyal medya hesaplarından bir fotoğraf paylaşarak belirtti.

Stüdyo’da çekilen fotoğrafta basçı Oliver Sim‘i çalışırken görüyoruz, açıklamaya da “winter studio hibernation xx. The xx.” yazılmış.

Büyük bir heyecanla beklenen yeni albümlerinin 2016’da piyasaya çıkacağını belirten grup, “Noel’e kadar stüdyoda vakit geçireceğiz. Halimizden çok mutluyuz, albümü bitirmek için can atıyoruz.” dedi.

Winter studio hibernation. xx The xx

The xx (@thexx) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Grubun solisti Romy, 2012’den beri turnede olduklarını ve turnedeyken yeni müzik yaratmayı sevmediklerini önceden belirtmişti. Solist ayrıca “Turne kaosu içinde güzel meyve verebileceğimizi düşünmüyoruz, bu nedenle turnenin bitmesini bekledik” dedi.

Jamie XX‘in solo çalışmaları ile geçen bir sene ardından yeni The xx albümünün çok farklı olmasını bekliyoruz. Grup, Coexist‘den beri bir çok deneyim yaşadıklarını ve bu deneyimlerini yeni albüme yansıtacaklarını belirtti.

Yeni albümün yayınlanma tarihi veya ilk single’ın yayınlanma tarihi daha belli değil, fakat 2016’da bambaşka bir The xx albümü ile karşılaşacağımız çoktan belli. Heyecanla bekliyoruz.

Bu habere heyecanlanan arkadaşları, Coexist’den Angels‘ı hatırlamaya davet ediyoruz.