1258Pre-albüm tanıtımlarında son dönem gözdesinin taksitlendirme usulü olduğunu fark etmişsinizdir.

Gruptan önce “biz yeni albüm yapmaya karar verir gibiyiz galiba” [As a musical band?You don’t say?!] açıklaması geliyor, ardından en yakın konserde yeni bir şarkı çok kötü bir ses düzeninde çalınıp youtube’a düşürülerek heveskıran’lık yapıyor, grubun stüdyoya girmiş olduğu haberi veriliyor, şarkılardan birinin stüdyo kaydı unofficial first single olarak internete sızdırılıyor, albüm kapağı yayınlanıyor, ilk official single’ın klibi çıkıyor, albümde yer alacak tüm şarkıların isimleri ve sıralamaları açıklanıyor undsoweiter derken grup efendi gibi girip kaydedip salsa 45 dk içinde dinleyeceğimiz bir albüm için aylarca düzensiz aralıklarla dürtüklenmek suretiyle heyecanlı ve tetikte kalmış oluyoruz.

Tezcanlı arkadaşlarımızda yaratması muhtemel sinir bozukluğu haricinde win-win’liğe yakın bir durum denebilir aslında.

Ve fakat bunu abartanlar da yok değil.

The Vaccines de son hareketiyle gözümüzde onlardan biri haline geldi.

2. [ve şu ana kadarki son] albümleri Come of Age’i 2012’nin Eylül’ünde çıkarmış olan ingiliz indie’cileri, bir seneye yakın suskunluklarının ardından geçtiğimiz haziran sonunda yeni şarkıları Melody Calling’i klipsiz halde yayınlamışlardı. Genel olarak beğenilen şarkıyla birlikte de sessizliklerine geri dönmüşlerdi. Bir ayın sonunda yeniden ses etmeye karar veren The Vaccines, bu kez track listing’imizi paylaşalım, gösterir gibi yapıp yine de bir şey vermeyelim demiş.

Sıkıntıysa göstermeye karar verdikleri malzemede, çünkü Vaccines’in kararı bir EP çıkarmak olmuş; tarih olarak da 12 Ağustos belirlenmiş. 1 ay önce yayınlanmış bir şarkıya ek olarak 2 farklı şarkı daha, ve o şarkılardan birinin remix’i yanlamasıyla toplamda 4 (dört) (four) (vier) şarkı barındıracak olan 1 (bir) (one) (eins) EP için 3 ay öncesinden kalk kız dürtüklemelerine başlayan Vaccines’in dün itibariyle büyük zahmetlere girip paylaştığı şarkı seçimiyse şu şekilde olacakmış:

1. Melody Calling

2. Do You Want a Man?

3. Everybody’s Gonna Let You Down

4. Do You Want a Man? [John Hill & Rich Costey Remix]

 

Bunlar benim indie dişlerimin kovuğuna yetmez, ana öğün ne zaman diyorsanız da ‘çalışmaların’ 2014 baharında [2014 BAHARINDA!!!!!] [[baharında.]] [[[BAHARında]]] [[[[2014.baharında.]]]] başlayacağını duyurmuş olduklarını iletelim.

Stüdyoyu adamakıllı tutup baştan sona yürümeye para denkleştiremeyip milletin sigara aralarında boşta kalan aletlerle kayıt tamamlıyorlarsa demek…