Paul Anderson’ın Utah’daki The Piano Guys adlı piyano mağazası için viral bir kampanya hazırlama fikri ile oluşan The Piano GuysJon Schmidt, Steven Sharp Nelson, Al Van Der Beek ve fikrin sahibi Anderson’dan oluşuyor.

Adele, Coldplay, Bruno Mars gibi isimler yanında Mozart, Bach, Beethoven, Vivaldi gibi klasik bestecilerin eserlerini de yorumlayan The Piano Guys, Youtube üzerinden yayınladığı videolarıyla 3 milyonun üzerinde dinleyiciye ulaştı.  2011’de Cello Wars çalışmaları ile Star Wars’ı bir çello savaşına uyarlayan grup, The Imperial March, Duel of the Fates, May the Force Be With You, Star Wars Main Theme ve Cantina Band’i yeniden yorumlayarak büyük bir başarı kaydetmişti.

Önümüzdeki Ekim ayında piyasaya sürülecek 4. LP’leri Wonders’ta yer alan son çalışma Batman Evolution ise Batman’i klasik müzik ile buluşturmasının yanında her dönemi betimleyen sahnelere sahip muhteşem videosuyla oldukça konuşulacak gibi.

1960’larda ABC’de yayınlanan Batman TV series ile başlayarak, 1989 yapımı Tim Burton’ın Batman’ine uğrayan ve elbette Christopher Nolan’ın ünlü The Dark Knight Trilogy’si ile kapanışı yapan The Piano Guys; çello, piyano ve 3 Batmobile ile Salt Like City’i Gotham’a dönüştürmeyi başarmış. Batman Evolution’la “Neal Hefti – Batman Theme”, “Danny Elfman – The Batman Theme” ve “Hans Zimmer – Like a Dog Chasing Cars” gibi ünlü Batman şarkılarının klasik versiyonunu dinlerken Batman efsanesinin tarihine yolculuk yapıyoruz.

Batman’in doğuşunun 75. yılında Fox’un Gotham dizisiyle başlayan efsaneye saygı kuşağında bayrak The Piano Guys’a geçmiş gibi görünmekte. Süper kahramanları, onları hayatımıza işleyen müziklerini ve filmlerini seviyoruz, süper kahramanları seven müzisyenleri de!