T

he Libertines Twitter hesabından yaptığı açıklamada BBC Four’un grup hakkında yeni bir belgesel çıkaracağını duyurdu. Grup ayrıca hayranlarının belgesele katkıda bulunması için bir çağrıda da bulundu.

Britanya uzun süredir müzik piyasasında yer alan aykırı isimleriyle tanınıyor. Prodigy’den Oasis’e, ülkenin müzik sahnesi enteresan gruplarla dolu. Lakin The Libertines’in Pete Doherty’si bu isimlerin başını çeker durumda. Bu nedenledir ki The Libertines’in gündemden hiç bir zaman düşmedi. Gerek Doherty’nin hayatı, gerekse grubun çalışmaları ada halkını etkisi altına almış durumda. Bu arz-talep ilişkisini tamamlamak için 2011’de There Are No Innocent Bystanders adlı bir belgesel çekilmişti ama BBC Four bunun yeterli olmadığına karar vermiş olmalı. Bu nedenle BBC Four, yeni bir Libertines belgeseli çekmeye karar verdi fakat bu sefer farkı olarak müzikseverlerin de desteği ile çekimlerin yapılacak olması.

Grup dün bu proje hakkında bir tweet attı.

Belgesel hakkında başka bir detay şimdilik ortada yok. Grubun geçtiğimiz günlerde yayınladığı “Gunga Din” parçasını da aşağıya bıraktık.