K

lasikleşen parçalarıyla müzik evrenimize büyük katkı sağlayan The Killers, Amerika’nın en büyük çevre konferansı olan Lake Tahoe Summit’te Bob Dylan‘ın başucu şarkılarından “Blowin’ in the Wind”ı tekrar yorumladı.

Şarkının orijinal halinin dışına çıkmayan fakat nefes kesen bir gitar solosu ekleyen The Killers, performansında tüm hit şarkılarına yer vererek “Ama şu parçayı neden çalmadılar ki?” sorusuna izin vermedi. Nevada’da gerçekleşen konferansta Nevada, Vegas çıkışlı The Killers’ın performansı ve Başkan Obama’nın konuşması katılımcıların kalbini kazanmış olmalı.

Nevada bölgesinden ayrılmayan The Killers, 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde 2 günlük özel bir etkinlik hazırlığında. Grup, albüme adını veren Sam’s Town Hotel ve Gambling Hall’da gerçekleşecek konserler dizisi ile 2006 yılında yayımdıkları Sam’s Town albümünün 10. yılını kutlayacak.

The Killers severlerin gözbebeği Sam’s Town albümünün 10. yılına özel albümü plak formatında yayımlayacak olan grup, sınırlı sayıdaki -5,016 kopya- plakların bu sonbaharda piyasaya çıkacağını geçtiğimiz ay duyurdu. (Ne yazık ki plaklar sadece Amerika, Kanada ve İngiltere’de satışa sunulacak.) Grup, Sam’s Town plaklarında 2 bonus parçanın da yer alacağını müjdeledi. Bu parçalardan biri Sam’s Town‘un demosunda bulunan ancak albümün orijinal kaydında yer almayan “Peace of Mind” ve diğeri ise en sevdiğimiz The Killers parçalarından “Read My Mind”ın Pet Shop Boys remiks versiyonu olacak. Ayrıca plakların yanında albümün Sam’s Town Hostel’deki 10. yıl kutlamalarından fotoğraflar içeren özel bir kitapçık da hazırladıklarını eklediler.

Herkesin favori Sam’s Town şarkısını seçmesi dileklerimizle albümü şuraya bırakalım;