Y

erli sahnemizin dream pop, indie rock grubu The Away Days‘den yeni yıl hediye geldi! Geçtiğimiz şubat ayında ‘This‘ isimli EP’leri ile kapımızı çalan grup, Red Bull’un “her güne yeni bir şarkı” formülüyle kendi tarzında yeni yıla geri sayım yaptığı ve bu şarkıları ücretsiz indirme olanağıyla sunduğu 20before16 serisine konuk oldu.

Bu yıl Tom Yorke‘un üniversite zamanlarındaki performans videoları YouTube‘a düştüğünde, videoyu çeken ve Thom Yorke’u daha keşfedilmemişken dinleme şansı yakalayan kalabalığı içten içe kıskanmıştım. Kendi müzik sahnemizde ilk kez The Away Days‘i dinlerken kendimi ilerde çok iyi yerlere gelecek bir grubun bebek adımlarına eşlik ediyor hissine kapılıyorum. Nitekim 2. kez SXSW‘de performans sergileyecek olmaları ve 2016’da gelecek ilk albümleri grubun büyüyüp yuvadan ayrılmasına sağlayacağına eminim.

Yeni yıl hediyesini “Less is More” adını verdikleri single’ları ile kulaklarımıza hatta ruhumuza armağan eden The Away Days, ilk kez dream pop sularında özgürce dolaşmış ve vokali ön planda tutarak ortaya iniş ve çıkışlarıyla şahane bir şarkı çıkartmış. Grup, D’Angelo, iLoveMakonnen, Jessie Ware, Ezra Koenig (Vampire Weekend), Skrillex, Moullinex gibi birçok uluslararası çapta önemli ismin yer aldığı Red Bull’un yeni yıla geri sayım projesine konuk olarak”Less is More”u tüm dünyayla paylaymış oldu. Bu arada Red Bull, seride yer alan şarkıları sadece ilk 1000 kişiye ücretsiz indirme fırsatı sunuyor. Bu yüzden acele etmenizde fayda var. Bir an önce şarkıyı dinlemek ve download etmek isteyenleri aşağıdaki linke alalım.

 

20before16.redbull.com/the-away-days/