Kimmiş bu Gramatik diye merak edip karşınıza çıkan ilk eli yüzü düzgün web sitesine tıkladığınızda; bir DJ olduğunu bir de chill out, dubstep, glitch hop, electronica, tech house gibi türlerde müzik icra ettiğini öğrenirsiniz. Eğer bu müzik türlerine az çok bir kulak aşinalığınız varsa da aklınıza gelen diğer soru şu olmalıdır:
Bu adam diğerlerinden bu kadar fark yaratacak ne yaptı?
Denis Jasarevic, nam-ı diğer Gramatik, birbiriyle alakası olmayan müzik türlerini öyle güzel harmanlıyor ve bizlere sunuyor ki ‘ne yaptığını’ unutup kendinizi müziğin ritmine kaptırıyorsunuz.

Geçen sene One Love Festival’in iptal olmasıyla, ülkemize gelecekken kıyısından dönen Gramatik, bu sene Pozitif Live’ in katkılarıyla 29 Ağustos 2014 tarihinde bizlerle buluştu.

Etkinliğin üst üste çıkan sorunlar nedeniyle  Topless’tan KüçükÇiftlik Park’a alınması; küçük, tatlı bir festival havası yakalanması açısından çok yerinde oldu. Denis ve yanındaki saksafonlu bey (Russ Liquid), konserlerine Just Jammin’, Muy Tranquilo tarzında soft ama bir o kadar da tatlı şarkılarından başlamayı seçmişti. Hatta ben, tam Hit That Jive çalmaya başladığında biramı almış sahneye doğru yaklaşırken, şarkıyı duyunca dansetmeye başladığım için birkaç yudumunu heba ettim.
Konserin ilk yarısı hafif sallanma, “biraz daha öne mi gitsek” düşünceleri, arada dökülen biralar ve  yüzlerden hiç silinmeyen gülümsemeyle geçerken; bu sağlam ikili, glitch hop’tan dubstep müziğe yumuşak bir geçiş yaparak -ki bunu biraz oturup düşününce çok absürt geliyor- konserin ikinci yarısına da başlamış oldu. Birini, gözlerini sıkıca bağlayıp konsere götürseniz hakkında diyeceğinden emin olduğum tek şeyin ” Bu Skrillex mi ? ” olduğu bir ikinci yarıydı. Dubstep ve brostep’in kulak tırmalamayan, aksine çok eğlendiren örnekleri arasında gösterebileceğim Bluestep, Illusion of Choice, 23 Flavors da çaldıkları şarkılar arasındaydı.

Şöyle bir toparlayacak olursam, eğlenmeyi bilen insanları, sahne görselleri, insanı kendinden geçiren müzik ve sahnede bizden çok zıplayan ve eğlenen Gramatik ile çok güzel bir 2 saatti. Bir daha geldiklerinde nelerle karşılaşacağınızı görmek için takipte kalın.