Bazı müzisyenler vardır, bir araya geldiklerinde müziği başka bir boyuta taşır; dinleyenlere hiç duymadıkları bir frekanstan seslenirler. Tıpkı Suuns gibi. Kanadalı Suuns, yayınladığı “Watch Me, Watch You” klibiyle görsel ve işitsel açıdan önceki albümlerin çok daha üzerinde bir estetik anlayışıyla karşımıza çıkacaklarının sinyalini verdi.

Krautrock soslu “Watch Me, Watch You”, günlerdir benim kulağımda dönüyor, kulak içi sıvımı dans ettirerek nöronlarımı partiletiyor. Google seslendirme tadındaki vokoder vokaller, beyin dalgalarıyla oynayan synth’ler ve marş benzeri davullar;  Suuns, benim gibi krautrock tutkunlarına 2018’i güzel başlattı.

Russ Murphy yönetmenliğinde çekilen klip, kolaj tekniğiyle tasarlanmış ve “Watch Me, Watch You”nun halüsinatif etkisini arşa çıkartıyor. Tame Impala’nın müzik dünyasında açtığı portala, Suuns’ta eşlik ediyor ve tüm müzik tutkunlarını parlak renkler, sessiz sesler ve formsuz şekillerle dolu bir evrene çağırıyor.

Suuns’un “Watch Me, Watch You”yu da içeren “Felt” albümü, Mart ayında yayınlanacak. Kulaklık kulağımızda, 2018 Mart’ı bekliyoruz.