Geçtiğimiz hafta 16. stüdyo albümü  Rock Or Bust’ ile aynı adı taşıyan şarkılarını bizlerle paylaşan Avustralyalı klasik rock efsanesi AC/DC’nin albümü iTunes Radio üzerinden takipçilerine sunuldu. 6 yıllık bir aradan sonra grubun yeni albümü ile tanışmak isteyenleri tam şuraya alalım.

Rock Action etiketiyle bu yıl 8. stüdyo albümleri, ‘Rave Tapes’i yayınlayan İskoç post-rock/shoegaze topluluğu Mogwai, daha önceden 2 Aralık’ta ‘Music Industry 3. Fitness Industry 1.’ adını verdikleri ‘Rave Tapes’den bazı şarkıların remix’leri ve yeni çalışmaların yer aldığı EP’sini Pitcfork Advance üzerinden online dinleye açtı. Soğuk havaların yanında şiddetle tavsiye ettiğimiz Mogwai’nin yeni EP’sine uzanmak isteyenler şuradan yolunu bulabilir.

Hayranların merakla beklediği 6. stüdyo albümü, ‘Ghost Stories’i geçtiğimiz mayıs ayında bizlere sunan Coldplay, ‘Mylo Xyloto’nun ardından bir kez daha sınıfta kalarak yılın hayal kırıkları köşesinde sessizce yerini aldı diyecektik ki kendileri yıl bitmeden son bir kurtarma operasyonuna kalkıştı ve Los Angeles’da verdikleri konseri kaydedip bizlere servis etti. Spotify üzerinden yayınlanan live albüm için sizleri birazcık aşağıya alalım.

Geçtiğimiz sessiz sedasız yayınladığı kendi adını taşıyan 5. albümü ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Amerikalı şarkıcı Beyonce, şimdi de içinde ‘7/11’ ve ‘Ring Off’ isimli 2 yeni şarkının ve Kanye West (“Drunk in Love”), Pharrell Williams (“Blow”) ve Nicki Minaj (“Flawless”) remix’lerinin yer aldığı ‘Beyoncé Platinum Edition Box’ spotify üzerinden online dinlemeye açtı! Meraklısını hemen aşağıya alalım.

Amerikalı indie müzik ikilisi She & Him, geçtiğimiz günlerde Columbia Records etiketi ile 5. stüdyo albümü, ‘Classics’i 2 Aralık’ta yayınlayacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl yayınlanan ‘Volume 3’ albümü ile sınıfı geçmeyi başaran ikilinin yeni çalışmasına NPR.org üzerinden uzanabilirsiniz.