S

on dönemde peşi sıra yaptığı atılımlarla sağımız solumuz Spotify olmuş durumda. En son “Release Radar” isimli yeni kişiselleştirilmiş playlist projesini duyuran Spotify, bu sefer video oyunları için açtığı yeni müzik kategorisini bizlere tanıttı.

Geçtiğimiz günlerde dünyadaki kişiselleştirilmiş tüketici trendini çevrimiçi müzik dinleme piyasasında doğru yerden yakaladığına dair övgüler düzdüğümüz Spotify, sıradaki atışını video oyun severler için yaptı. Spotify bugün kendi bloglarından yaptığı duyuruda Spotify Gaming adını verdikleri yeni kategorisini tanıttı. spotify-gaming.com adresine girdiğinizde karşınıza Spotify tarafından kürasyonu yapılan playlist’ler, orijinal oyun soundtrack albümleri ve video oyun dünyasının başarılı oyuncuları tarafından hazırlanan playlist’ler çıkmakta.

Video oyun dünyası ile iç içe geçen müzikleri konsept başlıklar altında toplayan Spotify, yine tam 12’den atış yapmış. Biz arkamıza yaslanıp Sega’nın 1986’da çıkardığı OutRun oyunu için hazırlanan RetroWave/OutRun playlist’i ile cuma gününün keyifini çıkarıyoruz. Katılmak isteyen aşağıya buyursun.