H

er şey masum bir playlist’le başladı, ama şimdi ciddiye biniyor gibi: Spotify CEO’su Daniel Ek, Barack Obama’ya açık iş teklifi yaptı!

Barack Obama‘nın Spotify için yaptığı özel yaz playlist’inin çok beğenilmesinin ardından, konuyla ilgili birtakım ilginç gelişmeler daha oldu! Geçtiğimiz hafta İsveç elçisinin eşi Natalia Brzezinski, Instagram‘da Başkan Obama ile ilgili bir paylaşım yaptı ve Obama‘nın başkanlık görevini Donald Trump‘a devrettikten sonra Spotify’da işe girmekle ilgili şaka yaptığını belirtti. “Hala Spotify’ın bana iş teklifi yapmasını bekliyorum, çünkü hepinizin playlist’imi beğendiğinizi biliyorum” diyen Obama’ya, Spotify’ın CEO‘su Daniel Ek‘ten cevap gecikmedi! Attığı tweet’te “Spotify’da çalışmak istediğinizi duydum. Bu ilanı görmüş müydünüz?” diyen Ek, Obama‘ya “Playlist Başkanı” adlı “özel” bir pozisyon için teklif yapmış oldu. Pozisyonun detaylarına baktığınızdaysa, bunun Obama’ya özel hazırlanmış bir ilan olduğunu anlamak güç değil, çünkü köz konusu adayın “en az 8 yıl büyük bir devleti yönetmiş olması”, “federal seviyede playlist yapabiliyor olması” ve “sağlık reformu yaptıktan sonra ona uygun modda şarkılar seçebilmesi” gerekiyor! Fazlasını merak edenleri şöyle alabiliriz:

Tonight President Obama invited all of the Ambassadors he personally chose to an intimate reception at the White House. I finally got the chance to thank him for the life-changing appointment to Sweden. He said word for word: “I loved visiting you in Stockholm, it was my favorite trip. I plan to go back there really soon.” I told him I have the perfect opportunity for him to come visit and he told me “to send him the details on Brilliant Minds.” He also declared– “I’m still waiting for my job at Spotify… Cuz’ I know y’all loved my playlist.” I am still swooning. ????? @barackobama @whitehouse ❤️. @symposiumsthlm So proud of Mark for serving this historic President with all his heart!! ????

Natalia Brzezinski (@nataliabrzezinski) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Söz konusu playlist’e kulak vermek isteyenler de buraya: