Çevrimiçi müzik yayın servislerinin başında yer alan Spotify, dün New York‘ta düzenlediği bir basın toplantısında yeni özelliklerini duyurdu. Son olarak Jay Z‘nin kurucusu olduğu TIDAL’ın dahil olduğu yayın dünyasında artan rekabeti karşılamak isteyen Spotify, kullanıcılarına video klip ve audio şov gibi eklentilerin yanı sıra güncel haberden oluşan editöryal içeriklerin yer alacağını bir dizi yeniliği açıkladı.

spotify running

MTV, Comedy Central, ABC, BBC, E!, Conde Nast Entertainment, ESPN, NBC, TED ve Vice Media gibi güçlü yayın ortakları ile tavsiyeler üzerinden kullanıcıların zevk alacağı bir yayın akışı oluşturmayı planlayan Spotify, bunun yanı sıra Spotify Running adını verdiği yeni projesini bizlere tanıttı. Bu yeni uygulama sayesinde koşuya başlayan kişinin temposu hesaplanıp dinleme geçmişi üzerinden konsept müzik listeleri, dj’ler ve besteciler tarafından oluşturulmuş koşu seçkileri kullanıcıya sunulacak.

Spotify Running, aynı zamanda Nike+ ve RunKeeper gibi yaygın koşu uygulamalarına entegre olarak kullanıcılarına farklı kanallar üzerinden ulaşabilecek. Spotify’ın bu yeni özelliği Türkiye’de sadece iPhone kullanıcılarına açık halde.

spotify now

Bir çok büyük değişimin yanı sıra Spotify, menüsüne ‘Now’ diye bir bölüm ekleyerek, dinleyicisine günün her saatinde en uygun müziği sunmayı, kişiselleştirilmiş listeler ile deneyimin üst düzeye çıkartılmasına olanak sağlıyor. Fakat bu uygulama şu an sadece ABD, İngiltere, Almanya ve İsveç’teki iPhone kullanıcılarına açık halde.