2

evrimiçi müzik piyasasında yapmış olduğu atılımlar ile öncü olmayı başaran ve her geçen gün yerini iyice sağlamlaştıran Spotify, hizmette sınır tanımamaya kararlı. 80 milyon ücretli kullanıcı sayısını geçen Spotify, son olarak teknoloji devi Samsung ile uzun döneme yayın bir partnerlik anlaşması imzaladığını duyurdu.

Apple’ın dünya teknoloji dünyasındaki konumuna rağmen çevrimiçi müzik piyasasında kuralları belirleyen Spotify, dün Samsung ile açıkladığı partnerlik anlaşması sonrası yerini iyice sağlamlaştıracak. Uzun dönemli olduğunun altı çizilerek duyurulan anlaşmada Spotify, artık tüm Samsung cihazlarında “müzik sağlayıcısı” olarak yer alacak. Bu partnerlik aynı zamanda yeni duyurulan Galaxy S9 akıllı telefonu, Galaxy Home akıllı hoparlörü de kapsıyor.

Bu anlaşma ile ilgili Spotify CEO‘su Daniel EK“Bu uzun vadeli işbirliğinin Samsung kullanıcılarına mümkün olan en iyi müzik deneyimine sahip milyonlarca cihaz sunacağına, yeni müzikleri her zamankinden daha kolay keşfetmesini sağlayacağına ve daha da fazla fırsata sahip olmasını destekleyeceğine inanıyoruz.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu partnerliğin Spotify’ın aktif kullanıcı sayısını nasıl etkileyeceği merak konusu.