B

u yıl hayata geçirdikleri “Haftalık Keşif” playlist’i ile çoğumuza “beni benden daha iyi tanıyor” dedirten Spotify sayesinde pazartesilerimizi iple çeker hale geldik. Kişisel playlist projesiyle kullanıcıları ile gönül bağını kuvvetlendiren Spotify, yeni projesini duyurdu.

Sıkı bir rekabetin olduğu çevrimiçi müzik dinleme piyasasında zirvedeki yerini koruyan ve geçtiğimiz aylarda 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyuran Spotify, takipçisine her pazartesi sunduğu kişiselleştirilmiş “Haftalık Keşif” playlist’i ile önemli bir atılım yaptı. “Haftalık Keşif” playlist’i ile Spotify, bir yandan kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir içerik deneyimi sunarken diğer yandan da arşivindeki şarkıların dinlenme dağılımını da genişletmiş oldu.

Dünyadaki kişiselleştirilmiş tüketici trendini çevrimiçi müzik dinleme piyasasında doğru yerden yakalayan Spotify, icraatlarına devam ediyor. Spotify geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile “Release Radar” adını verdiği yeni kişiselleştirilmiş playlist projesini duyurdu. “Release Radar “, aslında konsept olarak bir süredir yayınlanan “New Music Friday” listesi ile Spotify tarafından deneniyordu. Yeni çıkan single’ları içinde toplayan “New Music Friday”, artık kullancıların dinleme alışkanlıklarına göre kişiselleşerek “Release Radar” adı altında yine cuma günleri yayınlanacak. Bakalım Spotify pazartesileri gibi cuma günlerini de şenledirecek mi?