R

ekabetin çetin olduğu dijital müzik piyasasında yaratıcı projeleri ve ses getiren reklam kampanyaları ile zirvedeki yerini korumayı başaran Spotify, 50 milyon ücretli kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

SoundCloud‘un üst üstte aldığı yanlış kararlar sonucunda rakiplerinin iştahını kabartması, TIDAL‘ın Jay Z’nin pahalı oyuncayı olmaktan öteye geçememesi, Apple Music‘in hem içerik üretimi ve hem de arayüz kullanımı açısından halen istenilen düzeye gelememesi tabiri caizse Spotify‘in ekmeğine yağ sürdü. Bununla birlikte İsveç çıkışlı şirket, kişiselleştirilmiş şarkı listeleri, yaratıcı projeler, dikkat çeken reklam kampanyaları ve güçlü işbirlikleri ile zirvedeki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırdı. Tüm bunların sonucunda ise geçtiğimiz Eylül ayında 40 milyon ücretli kullanıcıya ulaştığını duyuran Spotify, üzerinden henüz 6 ay geçmişken bu istatistikte 50 milyonu geride bıraktığı bilgisini paylaştı.

Rave Mag‘in Spotify listeleri arasında dolaşmak isteyenleri buraya, uğraştırma koy bir tane diyenleri ise aşağıya alalım.