1

987 yılından beri Texas’ın Austin gerçekleşen bir dizi interaktif medya, film ve müzik festivalleri ile konferansları çemberinin içine alan South by Southwest, ya da bizim bildiğimiz adıyla SXSW, dün itibariyle şehrin dünyanın dört yanından gelen konukları ile başladı.

Dünyaya yön veren trendlerin, teknolojilerin öncü adımlarını atan, kültür sektörünün yeni dinamiklerini bizlerle paylaşan SXSW, bir çok açıdan oldukça önemli bir etkinlik. Peki neler oluyor başlığı attın bize bilgi vermeyecek misin diye soracak olursanız ki sorun. Cevabımız; bizlerin yani her gün yeni bir evrim geçiren dünyanın dizinin dibinde oturanların gözü, kulağı olan @SXSWgunlugu Twitter hesabı. Katıldıkları çeşitli oturumlardan değerli bilgileri bizlerle paylaşan @SXSWgunlugu‘nu buraya ayrıca not düşmek istedik.

SXSW oturumlarından videolar etkinliğin resmi YouTube kanalına yüklenmeye başladı. Biz Başkan Obama‘nın dün The Texas Tribune‘un CEO’u Evan Smith ile karşılıklı oturarak 21. yüzyıldaki sivil katılım üzerine olan konuşması aşağıya bırakalım.

Azıcık nostalji yaparak o zamanlar bir avuç insanın bildiği Chet Faker’ın 2012 yılındaki SXSW performansı ile konuyu kapatalım.