2 Ekim’de(bugün) başlayacak olan Gracepoint’i çoğumuz izleyeceğiz çünkü başrolünde Anna Gunn yani ‘Skylar White’ yer alıyor. Tüm dünyayı kendinden nefret ettiren bir kadın başarılı bir oyuncu demektir. Bu yüzden bu yeni projede neler yapacağını merak etmekte çok haklısınız. İzlerseniz kimse size kızmaz yani.

Bir erkek çocuğunun esrarengiz ölümü, küçük bir sahil kasabası, birbirini tanıyan kasabalılar, acı içinde bir aile, iki dedektif ve gizemli binlerce olay! Yani bir polisiye dizisi olacak Gracepoint fakat öncesinde bilmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor.

Uyarla USA uyarla!  

The Killing bir İskandinav işiydi, Leverage ise İngiliz Hustle’dan uyarlama, House Of Cards, The Office derken neredeyse Amerika’da yayınlanan dizilerin %60’ı İngiltere’den uyarlama diyebiliriz. Çok rahat söyleyebiliriz bunu. İşte Gracepoint’de Broadchurch adını taşıyan bir İngiliz dizisinden uyarlama. Üstelik öyle basit bir yapımdan bahsetmiyoruz, gerçekten fark yaratacağına emin olduğumuz bir diziden bahsediyoruz. Broadchurch’ün çekimleri, oyunculukları, kurgusu, hikayesi oldukça büyüleyici. Ne anlatıyorsun sen ya? Diyebilirsiniz ama bunu buraya yazma sebebim dizinin orjinalinin soundtrack’leri!

Hem de Olafur Arnalds!

Broadchurc’te sizi içine çeken, yer yer şüpheye düşseniz bile gözünüzü kırmadan izleten bazı detaylar var. Bu detayların en büyüğü ise müzikleri. Büyülü İzlandalı eller yani Olafur Arnalds’ın dizinin tüm müziklerine imza atmış olması, dizinin tüm havasını değiştiriyor ve vazgeçilmez yapımlardan biri haline getiriyor. Ayrıca Broadchurch mü daha iyi olur Gracepoint mi diye soracak olanlara henüz bir cevabım yok. Gracepoint başladıktan sonra bana ulaşabilirsiniz.

İşte o muazzam soundtrack albümü;

(özellikle bölüm sonlarında çalan, ‘So Close’ adlı Arnor Dan düeti beyninizi alacak kadar güzel!)